Jak wysłać pieniądze babci, która nie ma konta?

Jeszcze jakiś czas temu wysyłka pieniędzy dla seniora, który nie posiadał konta była kłopotliwa. Obecnie starsze osoby wcale nie muszą posiadać konta bankowego, aby móc cieszyć się ze swoich pieniędzy.

Jak wysłać pieniądze babci, która nie ma konta?
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Jeszcze jakiś czas temu wysyłka pieniędzy dla seniora, który nie posiadał konta była kłopotliwa. Obecnie starsze osoby wcale nie muszą posiadać konta bankowego, aby móc cieszyć się ze swoich pieniędzy.

Przyzwyczajenia są ważne

Mimo, że czasy się zmieniają, a świat ulega cyfryzacji, nie wszyscy zmieniają swoje przyzwyczajenia. Nadal istnieje bardzo wielu ludzi, którzy nie posiadają w ogóle konta bankowego. Są to przeważnie ludzie starszego pokolenia, którzy z różnych przyczyn postanowili nie zakładać konta osobistego. Wielu z nich jest także przyzwyczajonych do posiadania gotówki, dzięki czemu łatwiej mogą nią dysponować i ustalać miesięczny budżet, aniżeli, gdyby pieniądze znajdowały się na koncie. Oczywiście z konta można gotówkę wypłacić, lecz nie jest to zbyt bezpieczne, aby chodzić po mieście z dużą kwotą przy sobie. Takie przyzwyczajenia są bardzo ważne i nie powinno się ich na siłę zmieniać, co może powodować brak poczucia bezpieczeństwa. Prawdziwe wyzwanie to sprostać potrzebom tej grupy klientów.

Prawdziwe wyzwanie nowoczesności – zapewnić spełnienie potrzeb offline

Przekaz to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, które dopasowane jest dokładnie do potrzeb starszego pokolenia klientów. Różne oferty banków, nawet jeżeli są skierowane do seniorów, nadal nie odpowiadają na podstawową potrzebę – niewychodzenia z domu i dostarczenia gotówki na przykład od rodziny do rak własnych w domu. Dla wielu osób starszych korzystanie z internetowego konta oraz wycieczki do banku mogą stanowić wielki kłopot na przykład ze względów zdrowotnych. Dlatego żadna oferta banku nie może się równać z tym, co oferuje przekaz pieniężny.

Przekaz pieniężny do domu = poczucie bezpieczeństwa seniorów

Przekaz można otrzymać do własnego domu, co dla osób starszych, często chorych lub bardziej narażonych na kradzieże jest bardzo komfortowe. Nie muszą wychodzić z domu, aby otrzymać swoje pieniądze. Dostarczenie przekazu pod wskazany adres jest swego rodzaju nowością, wykreowaną właśnie pod takie potrzeby konsumenckie.

Można otrzymać przekaz pod wskazanym adresem i w dogodnym dla nas terminie.

Przekaz doręczony pod wskazany adres – ważne informacje:

• Przekaz pod wskazany adres może zamówić zarówno nadawca, jak i odbiorca, zaraz po otrzymaniu informacji o nadaniu przekazu. Może to zrobić telefonicznie.
• Nadawca musi podać nam ważne dane do odbioru przekazu, dzięki którym możemy ustalić odbiór w domu naszych pieniędzy.
• Przekaz może odebrać tylko i wyłącznie osoba podana, jako odbiorca. Poza tym prócz dowodu osobistego, odbiorca musi podać dane weryfikacyjne m.in.: numer kontrolny MTCN, imię i nazwisko nadawcy, kwotę przekazu. To pozwala uniknąć wyłudzeń i oszustw. Dzięki temu mamy pewność, że nasz przekaz trafi tylko i wyłącznie do rąk naszej babci lub dziadka.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
babciaseniorbank

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)