GwiazdyJak zadbać o komfortowy sen w upalne noce?

Jak zadbać o komfortowy sen w upalne noce?

Jak zadbać o komfortowy sen w upalne noce?
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
01.07.2015 12:34, aktualizacja: 26.10.2015 12:58

Upał nie sprzyja wyspaniu. Pocimy się, wiercimy, przewracamy, budzimy co chwila, pijemy bez przerwy itd. Ranek po takiej nocy to nic przyjemnego. Dlatego dobrze zawczasu zadbać o komfort w sypialni. Dowiedz się jak!

Upał nie sprzyja wyspaniu. Pocimy się, wiercimy, przewracamy, budzimy co chwila, pijemy bez przerwy itd. Ranek po takiej nocy to nic przyjemnego. Dlatego dobrze zawczasu zadbać o komfort w sypialni. Dowiedz się jak!

Praca po nieprzespanej nocy to zazwyczaj koszmar. Niestety niektóre upalne noce nie dają nam wyboru. Nikt nie jest w stanie się wyspać, gdy ma przerywany gorącem sen itd. Jednak można zminimalizować skutki gorących nocy. I wcale nie mowa o klimatyzacji, która jest bardzo niezdrowa, wysusza skórę i gałki oczne oraz bez odpowiedniego i regularnego serwisu może rozpylać groźne dla zdrowia grzyby i roztocza.

Jak przetrwać upalną noc?

1. Zadbaj o piżamę

Wybór bielizny nocnej jest kluczowy, jeżeli mowa o komforcie snu. Nie wybierajmy w upały fasonów opiętych, obcisłych, nawet, jeśli są mocno odkryte. Nigdy nie kupujmy piżam z poliestru lub innego sztucznego materiału.

Wybierajmy piżamy męskie, damskie i dla dzieci tylko z naturalnych materiałów, jak: bawełna, len, jedwab, czy wełna merynosów. Dzięki temu skóra będzie oddychać i zapobiegniemy ewentualnym podrażnieniom skóry.

* Piżamy męskie, damskie i dziecięce na upały powinny być zwiewne*. Najlepiej sprawdzą się luźne bokserki lub spodenki, luźne koszulki lub koszule nocne itp. Zapewnią ciału oddech i przewiew.

2. Niech się stanie ciemność

Nie zapominajmy, że przez cały dzień nasza sypialnia się nagrzewa i to powoduje zwiększoną temperaturę w nocy, gdy na zewnątrz jest już chłodno. Dlatego zanim wyjdziesz do pracy upewnij się, że dokładnie zasłonisz okna. Najlepiej sprawdzą się żaluzje zewnętrzne, które szczelnie zabezpieczą okno przed słońcem. Wystarczy jednak zasłonić rolety i zasłony (najlepiej całkiem kryjące) i tak zostawić okno na cały dzień. Są specjalne zasłony, które posiadają materiał nieprzepuszczający słońca i ciepła. Jeżeli nasza sypialnia narażona jest na duże nasłonecznienie, warto zainwestować w takie zasłony, które całkowicie ochronią naszą wieczorną oazę przed upałem.

3. Przewiew – ważna rzecz

W nocy, gdy jest chłodniej niż w dzień, warto otworzyć okno na oścież. Nawet ciepłe letnie powietrze w nocy będzie przyjemne. Poza tym będziemy mieli czym swobodnie oddychać.

4. Nawilżaj powietrze

Nawilżone powietrze jest dużo zdrowsze, zarówno latem, jak i zimą. Dobrze zainwestować w nawilżacz powietrza, który zapewni nam odpowiednie nawilżenie powietrza. W takim pokoju dużo lepiej się śpi, nie chce się co chwila pić, nie zasycha w gardle itd.

5. Miej zawsze wodę przy łóżku

W gorące noce zawsze miej szklankę wody obok łóżka. Jeżeli zechce ci się pić, wystarczy, że sięgniesz ręką. Nie będzie to wymagało wstawiania i rozbudzania się, dzięki czemu zapewnimy sobie lepszy ciąg snu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także