ycipk-3ulz72

Jan Englert o problemach finansowych. Regularnie grał w kasynie

Aktor, reżyser, pedagog. Pomimo że grał u samego Wajdy, musiał sprzedać pamiątkę rodzinną, żeby móc zabrać dzieci na wakacje. O hazardzie, wyścigach i problemach finansowych opowiada Jan Englert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktor regularnie grał na wyścigach konnych
Aktor regularnie grał na wyścigach konnych (ONS.pl)
ycipk-3ulz72

Pomimo młodego debiutu aktorskiego, Englert nie zawsze był tak docenianym aktorem. Kiedy ukończył szkołę aktorską i ożenił się z Barbarą Sołtysik, to ona była gwiazdą w tym związku. On starał się jak mógł, żeby nigdy im niczego nie brakowało, ale zdarzały im się problemy finansowe.

"Był taki moment, że nie miałem za co żyć. W 1983 sprzedałem zegarek po dziadku. Najpierw jeszcze oddałem go do Desy, ale nikt go nie chciał kupić. Może był za drogi? Odebrałem go więc z Desy. W końcu kupił go ode mnie kolega. Za pół ceny. Dzięki temu mogłem wykupić wczasy dla dzieci" - opowiada w Rewii.

Resztę pieniędzy aktor postawił na konia w wyścigach. Obok hazardu, było to jedno z jego ulubionych zajęć. Obydwie pasje zaczęły się wtedy, kiedy Englert usiłował zdobyć pieniądze na odkupienie zegarka dziadka od kolegi. Próbował wielokrotnie, ale niestety nigdy mu się nie udało. To właśnie w tamtym czasie był bardzo regularnym gościem kasyna.

"Raz przegrywał, a innym razem wygrywał i podejmował próby odzyskania zegarka. Niestety, na próżno" - zdradza Rewii osoba zaprzyjaźniona z rodziną. Był to początek całonocnych partii pokera z kolegami po fachu i zamiłowania do gry, które trwa do dzisiaj. Chociaż, jak sam twierdzi, teraz zostaje w kasynie najwyżej na dwie godziny.

ycipk-3ulz72

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz również:
Helena Englert uczy się aktorstwa w Los Angeles. Nie chce być porównywana do znanych rodziców
Helena Englert nie słucha rad ojca. "Nie mam jej tego za złe"

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ulz72

ycipk-3ulz72
ycipk-3ulz72