GwiazdyJane Fonda ma raka. Przyznała, jak znosi chemioterapię

Jane Fonda ma raka. Przyznała, jak znosi chemioterapię

Jane Fonda rozpoczęła walkę z nowotworem
Jane Fonda rozpoczęła walkę z nowotworem
Źródło zdjęć: © Getty Images

03.09.2022 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jane Fonda zaskoczyła swoich instagramowych fanów szokującą wiadomością. Niedawno opublikowała w mediach społecznych wpis, w którym poinformowała, że jest ciężko chora. Aktorka walczy z nowotworem i właśnie rozpoczęła trudny proces chemioterapii. Przyznała też, jakie rokowania dali jej lekarze.

Jane Fonda przekazała fanom przykrą wiadomość

Jane Fonda to słynna amerykańska aktorka i niezaprzeczalnie jedna z najjaśniejszych gwiazd Hollywood. Za swoje filmowe kreacje została dwukrotnie nagrodzona Oscarem. Fani doceniają jej zaangażowanie w sprawy społeczne i odważne wygłaszanie poglądów. Aktorka jest także bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Ostatnio podzieliła się z obserwatorami smutną wiadomością.

"Zdiagnozowano u mnie chłoniaka nieziarniczego i rozpoczęłam chemioterapię. To uleczalny rak. Wychodzi z niego obronną ręką 80 proc. ludzi, toteż czuję się bardzo szczęśliwa" - napisała na Instagramie.

Chłoniak nieziarniczy to nowotwór złośliwy, powstający w białych krwinkach. Choroba atakuje części układu odpornościowego organizmu. Ryzyko zachorowania na ten rodzaj nowotworu wzrasta z wiekiem.

"Rak to nauczyciel, a ja uważnie słucham jego lekcji"

Jane Fonda przyznała, że rozpoczęła walkę z chorobą i podjęła leczenie w formie chemioterapii. Aktorka całkiem dobrze ją znosi. Instagramowym fanom przyznała, że nie chce, aby proces leczenia kolidował z jej działalnością pro społeczną i pro klimatyczną.

"Rak to nauczyciel, a ja uważnie słucham jego lekcji. Jedną z rzeczy, które mi już pokazał, to znaczenie społeczeństwa. Konieczność powiększania i pogłębiania wspólnoty, aby nie być się samotnym. Rak, zwłaszcza w moim wieku — prawie 85 lat — zdecydowanie uczy tego, jak ważne jest dostosowanie się do nowej rzeczywistości" — podkreśliła.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Fonda zmaga się z nowotworem. Jakiś czas temu walczyła z rakiem skóry. Wycinała także guz z piersi i poddała się mastektomii. Aktorka wie, że jest obecnie w dobrych rękach doświadczonych onkologów. W odróżnieniu od wielu Amerykanów ma ubezpieczenie i szeroki dostęp do opieki zdrowotnej.

"Prawie każda rodzina w Ameryce miała kiedyś do czynienia z rakiem, a zbyt wiele osób jest pozbawionych wysokiej jakości opieki zdrowotnej. To nie jest w porządku" - podsumowała.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także