Trwa ładowanie...
d37n1f4

Janina Ochojska mówi, że Patryk Jaki kłamie o braku stref wolnych od LGBT. Europoseł odpowiada na zarzuty

– Zrobili zdjęcia, wysłali je państwu, a państwo uwierzyli – mówił Patryk Jaki podczas debat Europarlamentu nad raportem praworządności w Polsce. Janina Ochojska zarzuciła mu kłamstwo, a europoseł odpowiedział na zarzuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki zaatakowany przez Janinę Ochojską
Patryk Jaki zaatakowany przez Janinę Ochojską (EAST NEWS)
d37n1f4

"Poseł PatrykJaki kłamie w Europarlamencie, że w PL nie ma stref wolnych od LGBT. Że to tylko oczernianie Polski. Proszę bardzo np. Zamość, Końskawola, Skierniewice. Takich miast, miasteczek jest więcej” – umieściła wpis na Twitterze Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej i eurodeputowana PO. Zobrazowała swój wpis zdjęciami tabliczek powieszonych w ramach prowokacji przez działacza LGBT i filmowca Barta Staszewskiego.

W kilku miejscowościach na Lubelszczyźnie, które przyjęły samorządową "uchwałę anty-LGBT", Bart Staszewski pół roku temu umieścił żółte tabliczki ostrzegawcze z napisem "Strefa wolna od LGBT" przetłumaczonym na cztery języki: rosyjski, angielski, francuski i polski. Tabliczki wyglądają bardzo realistycznie i przypominają te używane przez armię. Jednak są one projektem fotograficznym, który miał zwrócić uwagę na problem homofobii w Polsce.

Europoseł Patryk Jaki podczas debat Europarlamentu nad raportem praworządności w Polsce przekonywał zgromadzonych, że nie ma stref wolnych od LGBT. Według Jakiego to po prostu żart lewicowych aktywistów.

d37n1f4

– Zrobili zdjęcia, wysłali je państwu, a państwo uwierzyli – mówił.

Patryk Jaki odpowiada na atak Janiny Ochojskiej

Europoseł PiS szybko odpowiedział na zarzuty Janiny Ochojskiej, nadal pozostając przy swoim. Zasugerował, że tabliczki zostały nielegalnie umieszczone pod nazwami miast przez kolegę Ochojskiej i nie mają nic wspólnego z prawdą.

"Dobre. Pani poseł pisze, że 'Jaki kłamie', że nie ma w Polsce 'Stref wolnych od LGBT'. Na dowód podaje wymyśloną i przyklejoną ze złamaniem prawa przez jej kolegę tabliczkę" – napisał.

d37n1f4

"No proszę. Patryk Jaki uważa, że szubienice to był performance, ale nie pojmuje, że tabliczki tylko obrazują to, co zawarte jest w uchwałach. Nie bądź jak Patryk Jaki" – pojawił się komentarz pod jego wpisem. Wielu internautów starało się wyjaśnić Jakiemu, jaki był cel prowokacji Staszewskiego. Nie zabrakło też osób krytykujących Ochojską i zarzucających jej kłamstwo.

d37n1f4

Smacznego na dobry wieczór! Odc. 6: Ciasteczka fasolowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37n1f4

Podziel się opinią

Share
d37n1f4
d37n1f4