Japoński test na wiek mózgu. Znajdziesz wszystkie zwierzęta?

Japoński test na wiek mózgu. Znajdziesz wszystkie zwierzęta?

Japoński test na wiek mózgu
Japoński test na wiek mózgu
Źródło zdjęć: © Twitter
oprac. KPL
27.11.2022 10:35

Wszelkiego rodzaju testy na spostrzegawczość, obrazkowe łamigłówki i obrazki mające na celu odkrycie konkretnych cech charakteru czy predyspozycji psychicznych cieszą się ogromnym powodzeniem. Jedną z takich zabaw, która zyskała na popularności w ostatnim czasie, jest japoński test określający wiek mózgu. Jesteście gotowi na jego rozwiązanie?

Wspomniany obrazkowy test został udostępniony przez wiele osób na Twitterze. Znalazł się m.in. na profilu "Nasze Lasy" wraz z następującym opisem:

"Japoński test na starzenie się mózgu. Zadanie to: znaleźć ukryte zwierzęta: kaczkę, nietoperza i motyla. Spróbujcie nie zaglądając do sekcji komentarzy. Kochamy takie testy, tak jak kochamy drzewa i drewno".

Zadanie jest więc pozornie proste: na rysunku przedstawiającym rodzinę wspólnie pracującą nad budą dla psa, odnaleźć należy trzy zwierzęta. Okazuje się jednak, że to nie lada wyzwanie i mało komu udaje się wskazać każdy z wymienionych w zadaniu elementów.

Znajdź na rysunku kaczkę, nietoperza i motyla

Jeśli nie udało wam się znaleźć wszystkich zwierząt, zaproście do zabawy rodzinę lub znajomych. Być może wspólnymi siłami rozwiążecie tę niełatwą zagadkę. Dla osób, które postanowiły wywiesić białą flagę, mamy jednak podpowiedź.

Motyla należy szukać na drzewie, nietoperza między trzymającymi deskę dziećmi, natomiast kaczkę między tylnymi łapami psa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego warto rozwiązywać łamigłówki?

Tego typu zagadki i testy to nie tylko świetna zabawa. Lekarze są zgodni co do tego, że mózg - podobnie jak każdy inny organ - należy ćwiczyć. Ważne, byśmy wychodzili z własnej strefy komfortu, starali się jak najczęściej robić różne rzeczy po raz pierwszy (wówczas w mózgu tworzą się nowe połączenia między neuronami), uczyli się słowek, rozwiązywali krzyżówki, sudoku czy właśnie poświęcili chwilę na wymagające skupienia i spostrzegawczości zadania.

Rozwiązuj inne zagadki i ćwicz mózg

Jeśli podobał wam się japoński test na starzenie się mózgu, koniecznie spójrzcie na inne zagadki, m.in. "Gdzie ukrył się pies?", "Gdzie schował się słoń?" czy "Gdzie jest krokodyl?". Poniżej zostawiamy linki do tych quizów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także