Trwa ładowanie...

Jennifer Aniston wspiera kobiety z Ukrainy. "Cały świat jest za wami"

Jennifer Aniston dołączyła do celebrytek i celebrytów, którzy wspierają Ukrainę. Aktorka skierowała specjalny apel do kobiet. "Do tych kobiet, które ryzykują życie w Ukrainie i w sąsiednich krajach: jesteście niesamowite, a cały świat jest za wami" - napisała na swoim instagramowym profilu.

Jennifer Aniston wspiera Ukrainę. Opublikowała post na InstagramieJennifer Aniston wspiera Ukrainę. Opublikowała post na InstagramieŹródło: GETTY, fot: Leon Bennett
d1ga9mo
d1ga9mo

Wojna w Ukrainie trwa już prawie dwa tygodnie. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z kraju uciekło już 2 miliony uchodźców i uchodźczyń. Są to przede wszystkim kobiety i dzieci, ponieważ większość mężczyzn objęta jest obowiązkiem powszechnej mobilizacji. Do Polski przybyło już 1,2 miliona osób.

Rosja objęta jest sankcjami przez szereg państw i instytucji oraz firm. Swoje wsparcie okazują też artyści i celebryci. Ostatnio m. in. słynne zdjęcie wózków na peronie dworca w Przemyślu przekazała dalej Khloe Kardashian.

Do grona gwiazd wspierających Ukrainę dołączyła ostatnio Jennifer Aniston, która opublikowała na Instagramie poruszający post. Dotyczył on przede wszystkim ukraińskich kobiet.

d1ga9mo

Jennifer Aniston wspiera kobiety z Ukrainy

Jennifer Aniston odniosła się do sytuacji kobiet z Ukrainy w kontekście dzisiejszego Dnia Kobiet. "Myślę o kobietach i dziewczętach na Ukrainie i na całym świecie, które bohatersko walczą dziś o swój kraj i ludzi - jako żołnierze, matki, organizatorki, opiekunki uchodźców, protestujące, dziennikarki…" - zaczęła swój wpis.

Specjalny apel skierowała właśnie do Ukrainek: "Do tych kobiet, które ryzykują życie w Ukrainie i w sąsiednich krajach: jesteście niesamowite, a cały świat jest za wami".

Aniston podpowiada, jak wspierać Ukrainki i Ukraińców

Aktorka opisała także możliwości wsparcia uchodźczyń i osób, które pozostały w Ukrainie. "Wiem, że trudno jest wymyślić, jakie są najlepsze sposoby wsparcia, załączam więc źródła, dzięki którym można przyłączyć się do wspierania tych kobiet poprzez darowizny" - napisała Aniston.

d1ga9mo

Poleciła wspieranie m. in. Come Back Alive, World Central Kitchen czy Ukraiński Czerwony Krzyż. Jak opisała gwiazda serialu "Przyjaciele", Come Back Alive to "organizacja z siedzibą w Kijowie, która umożliwia przekazywanie darowizn na bezpośrednie wsparcie ukraińskich żołnierzy w zakresie natychmiastowych potrzeb, żywności, zapasów". Z kolei World Central Kitchen "dostarcza żywność przez granice 24/7 dla rodzin (głównie kobiet i dzieci) na Ukrainie, a także dostarcza żywność do obozów dla uchodźców w sąsiednich krajach, takich jak Polska i Rumunia".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Dzień Kobiet w cieniu wojny. Co Polki chcą powiedzieć Ukrainkom?

d1ga9mo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1ga9mo