GwiazdyJennifer Aniston wspiera kobiety z Ukrainy. "Cały świat jest za wami"

Jennifer Aniston wspiera kobiety z Ukrainy. "Cały świat jest za wami"

Jennifer Aniston wspiera Ukrainę. Opublikowała post na Instagramie
Jennifer Aniston wspiera Ukrainę. Opublikowała post na Instagramie
Źródło zdjęć: © GETTY | Leon Bennett
08.03.2022 21:26

Jennifer Aniston dołączyła do celebrytek i celebrytów, którzy wspierają Ukrainę. Aktorka skierowała specjalny apel do kobiet. "Do tych kobiet, które ryzykują życie w Ukrainie i w sąsiednich krajach: jesteście niesamowite, a cały świat jest za wami" - napisała na swoim instagramowym profilu.

Wojna w Ukrainie trwa już prawie dwa tygodnie. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych z kraju uciekło już 2 miliony uchodźców i uchodźczyń. Są to przede wszystkim kobiety i dzieci, ponieważ większość mężczyzn objęta jest obowiązkiem powszechnej mobilizacji. Do Polski przybyło już 1,2 miliona osób.

Rosja objęta jest sankcjami przez szereg państw i instytucji oraz firm. Swoje wsparcie okazują też artyści i celebryci. Ostatnio m. in. słynne zdjęcie wózków na peronie dworca w Przemyślu przekazała dalej Khloe Kardashian.

Do grona gwiazd wspierających Ukrainę dołączyła ostatnio Jennifer Aniston, która opublikowała na Instagramie poruszający post. Dotyczył on przede wszystkim ukraińskich kobiet.

Jennifer Aniston wspiera kobiety z Ukrainy

Jennifer Aniston odniosła się do sytuacji kobiet z Ukrainy w kontekście dzisiejszego Dnia Kobiet. "Myślę o kobietach i dziewczętach na Ukrainie i na całym świecie, które bohatersko walczą dziś o swój kraj i ludzi - jako żołnierze, matki, organizatorki, opiekunki uchodźców, protestujące, dziennikarki…" - zaczęła swój wpis.

Specjalny apel skierowała właśnie do Ukrainek: "Do tych kobiet, które ryzykują życie w Ukrainie i w sąsiednich krajach: jesteście niesamowite, a cały świat jest za wami".

Aniston podpowiada, jak wspierać Ukrainki i Ukraińców

Aktorka opisała także możliwości wsparcia uchodźczyń i osób, które pozostały w Ukrainie. "Wiem, że trudno jest wymyślić, jakie są najlepsze sposoby wsparcia, załączam więc źródła, dzięki którym można przyłączyć się do wspierania tych kobiet poprzez darowizny" - napisała Aniston.

Poleciła wspieranie m. in. Come Back Alive, World Central Kitchen czy Ukraiński Czerwony Krzyż. Jak opisała gwiazda serialu "Przyjaciele", Come Back Alive to "organizacja z siedzibą w Kijowie, która umożliwia przekazywanie darowizn na bezpośrednie wsparcie ukraińskich żołnierzy w zakresie natychmiastowych potrzeb, żywności, zapasów". Z kolei World Central Kitchen "dostarcza żywność przez granice 24/7 dla rodzin (głównie kobiet i dzieci) na Ukrainie, a także dostarcza żywność do obozów dla uchodźców w sąsiednich krajach, takich jak Polska i Rumunia".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także