GotowaniePrzepisyJeść czy nie jeść? Co zrobić z czarną końcówką banana?

Jeść czy nie jeść? Co zrobić z czarną końcówką banana?

Czy końcówka banana jest trująca?
Czy końcówka banana jest trująca?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Cliplab
oprac. NT
25.09.2022 15:53

Wokół czarnej końcówki banana narosło wiele mitów. Jedni ją zjadają, inni mówią, że jest niezdrowa, wręcz szkodliwa i koniecznie trzeba ją usunąć. Są tacy, którzy twierdzą, że są w niej robaki, pająki lub toksyny. A jaka jest prawda?

Banany są świetną przekąską, jeśli łapie nas głód. Jednak obawę często budzi ich czarna końcówka. Czym jest i czy naprawdę powinniśmy się jej bać?

Czy można jeść czarną końcówkę banana?

Czym jest ciemna końcówka banana? To pozostałość po kwiecie bananowca. To najstarsza jego część. Z tego miejsca z kwiatu wyrasta owoc. Nie znajdują się tam pasożyty, bakterie, pająki czy robaki.

Odcinanie końcówki banana nie jest więc konieczne, bo końcówka nie jest ani niezdrowa, ani trująca. Wygląda nieapetycznie, ale nic poza tym. Całe wnętrze banana możemy zjeść pod jednym warunkiem. Przed spożyciem należy dokładnie umyć banana. Właściwa higiena zapobiega zakażeniu drobnoustrojami chorobotwórczymi, które mogą znajdować się na skórce.

Dlaczego końcówka banana ma złą sławę?

W trakcie pierwszych przypadków choroby polio w USA, ze względu na małą wiedzę medyczną, podano informację, że wywołują ją końcówki bananów. Popularną praktyką stało się odkrawanie jego końcówki. Wiele osób praktykuje to do dziś. Teraz już wiemy, że nie jest to konieczne.

Dlaczego warto jeść banany?

Warto jeść banany. Są zdrową i wartościową i sycącą przekąską. Są bogate w antyoksydanty, chronią tym samym przed różnego rodzaju chronicznymi chorobami. Pozwalają utrzymać prawidłowy poziom cukru w organizmie. Banany bogate są w witaminy z grupy B, magnez i potas. Są świetnym dodatkiem do koktajli, owsianek, musli i naleśników. Dobrze jest wprowadzić je do codziennej diety.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta