Jest nie do poznania. Tak wygląda dziś Conchita Wurst

Jest nie do poznania. Tak wygląda dziś Conchita Wurst

Conchita Wurst jest dziś nie do poznania
Conchita Wurst jest dziś nie do poznania
Źródło zdjęć: © Getty Images | Thomas Niedermueller
28.02.2023 10:31, aktualizacja: 31.01.2024 09:50

Dziewięć lat temu Thomas Neuwirth, znany jako Conchita Wurst, stał się gwiazdą Eurowizji. Powodem był nie tylko jego głos, ale przede wszystkim wizerunek, skupiający się na długich włosach i zaroście. Jak wygląda dziś?

Nie trzeba być fanem Eurowizji, by doskonale pamiętać występ Conchity Wurst - "kobiety z brodą". Dokładnie dziewięć lat temu Thomas Neuwirth, który stał się popularny jako Conchita Wurst, był na ustach całego świata. Neuwirth zaprezentował na scenie nie tylko niesamowity wokal, ale przede wszystkim zwrócił uwagę innych poprzez wizerunek. Długie, czarne włosy, ciemny zarost i makijaż. Dziś wygląda jak zupełnie inna osoba.

Jak wygląda dziś Conchita Wurst?

Choć pseudonim artystyczny i makijaż pozostały, trudno byłoby dziś rozpoznać Conchitę Wurst na ulicy. Aktualne zdjęcia wokalista publikuje na profilu na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 400 tys. osób. Jak wiadomo, mimo mijających lat Wurst kontynuuje swoją karierę, która ma związek nie tylko z muzyką, ale i aktywizmem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Conchita Wurst jest nie do poznania

W 2014 roku fraza "Conchita Wurst" była jednym z najczęściej wyszukiwanych haseł w Google. Thomas Neuwirth zaangażował się w rozmaite akcje aktywistyczne. Wśród nich jest m.in. działalność na rzecz osób z HIV (mężczyzna sam jest nosicielem wirusa, co ujawnił w mediach społecznościowych w 2018 roku). Oprócz tego rozwija także karierę w modelingu. Conchita pozowała przed aparatem zmarłego już Karla Lagerfelda, projektanta marki Chanel.

Warto zaznaczyć, że Conchita Wurst posługuje się żeńską formą czasowników tylko wtedy, kiedy występuje na scenie. Prywatnie natomiast używa męskiej formy i wbrew spekulacjom, nie jest transkobietą. Jej wizerunek przykuł swego czasu spore zainteresowanie. Także wśród polityków, którzy byli oburzeni jej "kobiecym" wyglądem.

Conchita odpowiedziała na ich krytykę. Uznała ją za "największy komplement".

- To największy komplement, kiedy wysocy rangą politycy używają mojego imienia, by wyrazić swój gniew. (...) Dla mnie idealny świat to taki, w którym nie musimy rozmawiać o naszej seksualności, o tym, skąd jesteśmy, w co wierzymy. Czy to najgorsze rzeczy według polityków? - powiedziała w jednym z wywiadów po zwycięstwie na Eurowizji.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta