Ma sławną żonę. Gdy oskarżono go o romans, złamali swoją zasadę

Ma sławną żonę. Gdy oskarżono go o romans, złamali swoją zasadę

18 marca Przemysław Sadowski obchodzi urodziny
18 marca Przemysław Sadowski obchodzi urodziny
Źródło zdjęć: © AKPA
18.03.2024 12:24, aktualizacja: 18.03.2024 14:56

Przemysław Sadowski od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i telewizyjnych. Nie każdy wie, że prywatnie od lat jest związany z koleżanką po fachu. 18 marca aktor skończył 49 lat.

Przemysław Sadowski urodził się 18 marca 1975 roku w Hajnówce. Ukończył Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi i jeszcze w czasie studiów zadebiutował na deskach łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza.

Na swoim koncie ma też wiele ról w popularnych polskich produkcjach, takich jak m.in. "Pierwszy milion", "Układ zamknięty", "Samo życie", "Ranczo", "Fala zbrodni" czy "Echo serca".

Życie prywatne

Aktor od wielu lat jest w szczęśliwym związku z koleżanką po fachu - aktorką Agnieszką Warchulską. Pierwszy raz spotkali się na planie filmu "Pierwszy milion", jednak wtedy każde z nich było w innych związkach. W rozmowie z magazynem "VIP" Sadowski przyznał, że zawsze cenił Agnieszkę i bardzo mu się podobała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Spotkaliśmy się dwa lata później na próbach do sztuki "Japes" w Teatrze Prezentacje, u Romualda Szejda. Byliśmy już dojrzali i tak nas dopadło, że trzyma do dzisiaj - wspominał.

Z kolei Warchulska przyznała, że ich związek zaczął się w czasie, gdy obydwoje byli już dojrzali. Musieli się też zmierzyć z trudnymi wydarzeniami, jakie w tamtym czasie ich spotykały.

- (...) Los zafundował nam ciężki start. Zmarła moja mama i zaczął się najgorszy czas w moim życiu. Zaraz potem zmarł mój stryj, chwilę później obaj dziadkowie Przemka. Poznawaliśmy swoje rodziny na pogrzebach. To ustawia perspektywę. Uczy pokory. To nie była tylko zabawa w kino, kawiarnie, spacerki letnim wieczorem, ale też zderzenie z poważnymi problemami tej drugiej osoby. Na dzień dobry od razu wiesz, z kim masz do czynienia - mówiła na łamach "VIP".

Para doczekała się dwóch synów - Jana i Franciszka. Sadowski ma też córkę Małgorzatę, owoc poprzedniego związku aktora.

Przemysław Sadowski i Agnieszka Warchulska od lat są szczęśliwym małżeństwem
Przemysław Sadowski i Agnieszka Warchulska od lat są szczęśliwym małżeństwem© AKPA

Kryzys w relacji

Sadowski i Warchulska nie ukrywali, że po przyjściu na świat drugiego dziecka przeżyli kryzys w związku. On dużo pracował, a ona zajmowała się w tym czasie domem.

- Niech pani sobie wyobrazi taką scenę: wracam do domu o 1:00 w nocy, mały płacze, Agnieszka płacze, że już nie daje sobie rady, ja siadam i też zaczynam płakać. Wtedy zaczęliśmy rozmawiać, z czego mogę zrezygnować. (...) To są koszmarnie trudne wybory - mówił aktor we wspomnianym wywiadzie.

Przy okazji jego udziału w "Tańcu z gwiazdami" zaczęły pojawiać się plotki o rzekomym romansie aktora z taneczną partnerką Ewą Szabatin. - Do tej pory nie udzielaliśmy wspólnych wywiadów, nie pozowaliśmy razem do sesji. Złamaliśmy naszą zasadę po obrzydlistwach, jakie brukowce zaczęły wypisywać na nasz temat! (...) Pokazaliśmy się z Agnieszką razem, żeby uciąć plotki - mówił aktor w rozmowie z "Party".

Kim jest Agnieszka Warchulska?

Warchulska ukończyła warszawską szkołę teatralną i także ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych. Widzowie mogli oglądać ją w takich produkcjach, jak "Cwał", "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Znaki" czy "Diagnoza".

Mimo swojej popularności aktorka świadomie zrezygnowała z regularnego pojawiania się na ściankach, skupiając się na pracy i rodzinie.

- Nasz świat ścianek i czerwonych dywanów preferuje osoby młode, uśmiechnięte i sukces. Na prawdziwe życie nie ma tam miejsca. Każdy z nas jest podatny na krytykę. To nie jest tak, że ja się uodporniłam i kiedy ktoś rzuci komentarzem "ale się zestarzała" pod jednym z moich zdjęć, to mnie to nie rusza. Oczywiście, że się zestarzała. Ma 49 lat, nie 20. Bawi mnie zestawianie zdjęć 20-letnich dziewczyn z dojrzałymi już kobietami. To jest dla mnie jakaś aberracja. Na tym polega życie. Najpierw jest się młodym, potem się dojrzewa i starzeje. Dajmy sobie prawo do tego naturalnego cyklu - mówiła na łamach "Prestiżu".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl