Trwa ładowanie...

Jesteś w związku od pół roku? Te 15 faktów o partnerze powinieneś znać

Przez pół roku związku możemy dowiedzieć się o swojej drugiej połówce naprawdę wiele. Równie dobrze możemy jednak uświadomić sobie, że tak naprawdę nie znamy naszego partnera lub partnerki. Terapeuta małżeński wymienił 15 pytań, na które powinniśmy umieć odpowiedzieć po tym czasie.

Terapeuta małżeński powiedział na TikToku o 15 rzeczach, które powinniśmy o sobie wiedzieć po pół roku związku Terapeuta małżeński powiedział na TikToku o 15 rzeczach, które powinniśmy o sobie wiedzieć po pół roku związku Źródło: Getty Images, fot: Getty Images
d2mrm5g
d2mrm5g

Jeff Guenther, terapeuta małżeński z Portland w stanie Oregon, dzieli się wiedzą na temat relacji i związków na swoim profilu na TikToku. Jedno z jego nagrań szczególnie spodobało się internautom. Obejrzało je już ponad 4 miliony użytkowników.

Co trzeba wiedzieć o partnerze po pół roku? Oto 15 rzeczy

W filmie terapeuta wymienia listę pytań, na które powinniśmy poznać odpowiedź w ciągu pierwszych sześciu miesięcy w związku. Według specjalisty po wspólnym pół roku powinniśmy wiedzieć całkiem sporo "małych, ale znaczących rzeczy" o naszej drugiej połówce. Guenther mówi tu na przykład o tym, ile czasu w samotności potrzebuje partner, jak lubi spędzać urodziny albo jakie jest jego ulubione jedzenie.

Bardzo ważne jest także poznawanie stosunku partnera do jego rodziny - zwłaszcza do osób, z którymi są największe problemy, przebywanie z nimi sprawia trudność, a należą do najbliższych krewnych np. rodziców czy rodzeństwa. Terapeuta podkreśla, że ważne jest, aby wiedzieć, który członek rodziny najbardziej drażni partnera.

"Jeżeli wiesz, jak twój partner reaguje na swoją rodzinę, nie zniechęcisz się, gdy będzie zdenerwowany przez rodziców lub rodzeństwo. Zamiast tego dowiesz się, jak wspierać go w trudnych czasach" - cytuje terapeutę "Daily Mail".

d2mrm5g

15 pytań, na które dobrze znać odpowiedź po pół roku związku

Jakie konkretnie są wskazane przez specjalistę "małe, ale znaczące rzeczy", które warto wiedzieć o partnerze po pół roku? Oto lista 15 pytań.

Jak chce świętować swoje urodziny?

Ile czasu w samotności potrzebuje, o ile w ogóle?

Jakie jest jego ulubione jedzenie?

Co go podnieca i wprowadza w nastrój?

d2mrm5g

Jak długo musi się przygotować do wyjścia?

Jaki jest jego ulubiony program telewizyjny, film i zespół?

Jakie jest jego najbardziej kontrowersyjne przekonanie?

Kto jest jego najlepszym przyjacielem i dlaczego?

Który członek rodziny "uruchamia" go najbardziej?

Co natychmiast ich rozśmiesza?

Jaka jest jego największa niepewność?

Jaki jest najlepszy sposób wspierania ich, gdy są zestresowani lub zdenerwowani?

d2mrm5g

Czego ostatecznie chce od tego związku?

Na jakie finansowe szaleństwa sobie pozwala?

Jakie jest jego największe "gulty pleasure"?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

5 sposobów na zdrowe kolana

d2mrm5g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mrm5g