Blisko ludziJoanna Scheuring-Wielgus skrytykowana. Poszło o świąteczne drzewko

Joanna Scheuring-Wielgus skrytykowana. Poszło o świąteczne drzewko

Joanna Scheuring-Wielgus została skrytykowana.
Joanna Scheuring-Wielgus została skrytykowana.
Źródło zdjęć: © AKPA
21.12.2020 11:30, aktualizacja: 02.03.2022 22:59

Joanna Scheuring-Wielgus chętnie dzieli się w mediach społecznościowych swoją aktywnością polityczną oraz przemyśleniami na temat bieżących spraw. Tym razem posłanka postanowiła nieco zmienić tematykę swoich postów na Instagramie i zamieściła zdjęcie prezentujące przystrojoną choinkę. Na Scheuring-Wielgus wylała się fala krytyki.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus udziela się medialnie i regularnie komentuje najbardziej interesujące sytuacje w kraju. Nie ukrywa swojego poparcia dla Strajku Kobiet – na jej profilu można znaleźć wiele fotek dotyczących manifestacji, a także inne nasycone polityką treści. Jednak niedawno posłanka Lewicy została skrytykowana za świąteczny symbol.

Choinka Scheuring-Wielgus pod ostrzałem

Joanna Scheuring-Wielgus często pokazuje swój stosunek do Kościoła czy prawicowych polityków. Wielokrotnie wdaje się w dyskusje, w których tłumaczy swoją postawę. Chętnie udziela wywiadów na wiele tematów, ale także znajduje czas na wrzucenie do sieci zdjęć związanych z jej życiem prywatnym.

Jeden z najnowszych postów na Instagramie posłanki dotyczy przygotowań do Bożego Narodzenia. Scheuring-Wielgus pochwaliła się ubraną choinką. Drzewko zostało postawione na tle półek z książkami, a całość podświetlają czerwone lampki. Jednak nie wszystkim przypadła do gustu świąteczna fotka. Internauci podzielili się na dwa obozy: z jednej strony pojawiły się komentarze, które wychwalają choinkę, ale możemy znaleźć także inne podejście do sprawy.

"Lewaki jak kameleony lubią się zmienić i dostosować się do tła. Jak ta pani choinka. Precz z komuną i innymi czerwonymi"
"Czegoś tu nie rozumiem, ta Pani obchodzi święta należące do katolików, a przy tym tło jak w piekle kobiet"
"Co to za okazja? Lewaki też mają jakieś uroczystości, bo ta dekoracja bardzo w stylu Bożego Narodzenia"
"Ale to tło to porażka pani poseł" - możemy przeczytać pod postem.

Jak widać, nawet zdjęcie świątecznej choinki może być okazją do politycznej krytyki. Oburzenie w niektórych przypadkach wynika bardziej z koloru użytych światełek, ale niektórzy krytykują sam fakt obchodzenia przez posłankę świąt. Jak na razie Joanna Scheuring-Wielgus nie odniosła się do nieprzychylnych komentarzy.