UrodaCiało i twarzJonoforeza. Zabieg kosmetyczny dla pięknej i odżywionej skóry twarzy

Jonoforeza. Zabieg kosmetyczny dla pięknej i odżywionej skóry twarzy

Jonoforeza. Zabieg kosmetyczny dla pięknej i odżywionej skóry twarzy
Źródło zdjęć: © 123RF
04.02.2020 12:00, aktualizacja: 05.02.2020 18:26

Pod hasłem jonoforeza kryje się zabieg kosmetyczny, na który możesz się zdecydować przez okrągły rok. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważysz, że zmiany po trądziku, przebarwienia, a nawet zmarszczki staną się mniej widoczne. Jonoforeza polega na wprowadzeniu specjalnych substancji do warstw skóry poprzez prąd galwaniczny. Nie martw się, zabieg nic nie boli, za to efekty mogą przejść twoje najśmielsze oczekiwania.

Jonoforeza to zabieg, z którego korzysta bardzo wiele kobiet. Zabieg ten może być także stosowany w rehabilitacji, więc szerokie spektrum działania jonoforezy pozwala na osiągnięcie pozytywnych skutków.

Jonoforeza – jak wygląda zabieg?

Do specyficznych cech zabiegu kosmetycznej jonoforezy należy użycie prądu stałego oraz elektrod. Użycie prądu przyczynia się do powstania dużej ilości ciepła wewnątrz tkanek, przez co krążenie jest poprawione, a głębokie komórki skóry są dotlenione i odżywione. Efekt zabiegu jonoforezy zależy od użytej substancji, najczęściej w kosmetyce używane są jony miedzi, wapnia albo cynku. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, ale w trakcie jego trwania odczuwa się delikatne mrowienie. Sam zabieg nie trwa dłużej niż 10 minut, dla optymalnego efektu zaleca się powtórzenie jonoforezy w serii 10 lub 15 zabiegów.

Zobacz także: Czynności przyśpieszające starzenie się skóry [Specjalista radzi]

Jonoforeza – kto może się zdecydować?

Tak naprawdę jonoforeza polecana jest wszystkim osobom borykającym się z problemami i niedoskonałościami cery. Świetnie sprawdzi się w przypadku trądziku różowatego, pospolitego, przy cerze naczynkowej, wiotkiej czy dojrzałej. Jonoforeza pozwala na pozbycie się przebarwień skórnych, uczuleń, nadmiaru sebum oraz łagodzi stany zapalne i zmniejsza widoczność porów.

Niestety, podobnie jak przy innych zabiegach kosmetycznych, istnieje szereg przeciwwskazań do korzystania z jonoforezy: ciąża i okres karmienia, gorączka nieznanego pochodzenia, uczulenie na prąd galwaniczny, ostry trądzik ze zmianami ropnymi, nowotwory, grzybica skóry.

Jonoforeza – inne warianty

Zabieg jonoforezy jest popularny wśród tzw. zabiegów sanatoryjnych. Jej wariantem jest jonoforeza borowinowa czy wapniowa – pierwsza z nich jest przeznaczona dla osób ze zwyrodnieniem stawów i reumatyzmem, natomiast drugi wariant stosowany jest głównie przy odczulaniu oraz osteoporozie. Sam zabieg jonoforezy nie jest drogi, ponieważ koszt wynosi około 30 złotych, ale warto zainwestować w pakiet, ponieważ po kilku regularnych zabiegach efekty będą jeszcze lepsze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także