Trwa ładowanie...

Jurek Owsiak zwrócił się do Kingi Dudy. Czy córka prezydenta pomoże WOŚP?

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydował się na niecodzienny apel. Jurek Owsiak wystosował "list" do Kingi Dudy, w którym proponuje doradczyni prezydenta współpracę. Tym samym Owsiak przypomniał o problemach, z jakimi boryka się służba zdrowia oraz nawiązuje do niedawnego wpisu samego Andrzeja Dudy.

Jurek Owsiak wystosował apel do Kingi Dudy.Jurek Owsiak wystosował apel do Kingi Dudy.Źródło: ONS.pl
di9modf
di9modf

Jurek Owsiak postanowił w nietypowy sposób zachęcić córkę prezydenta RP do wspólnego działania. Lider WOŚP zwrócił się bezpośrednio do Kingi Dudy, aby ta dobrze przemyślała rolę, jaką ma do spełnienia oraz zachęcił młodą prawniczkę do współpracy. Na czym ma ona polegać?

Jurek Owsiak zwrócił się do córki prezydenta

Na Facebooku Owsiak pochwalił działalność Kingi Dudy, sugerując przy okazji, że sam jako ojciec córek i dziadek wnuczek, także zwraca się do nich po rady oraz opinie. Chciał w ten sposób zapewne zasugerować Kindze Dudzie jej pozycję – może zwracać uwagę swojemu ojcu i zarazem prezydentowi na pewne ważne kwestie.

Przy okazji Owsiak przypomina, że jeszcze niedawno Andrzej Duda na swoim Twitterze opublikował apel młodej dziewczyny, która założyła zbiórkę na leczenie nowotworu ojca.

"Z takimi prośbami my, jako Fundacja WOŚP, spotykamy się codziennie. Dotyczą one Polaków w każdym wieku, którzy po prostu walczą o swoje życie, często zagrożone nie tylko brakiem dostępu do bardzo drogich terapii, ale od paru lat także coraz większymi trudnościami związanymi z dotarciem i skorzystaniem z przysługującej Obywatelom narodowej służby zdrowia. Aby pomóc, robimy to, co umiemy najlepiej – kupujemy sprzęt" - czytamy w liście Owsiaka.
di9modf

Pieniądze poszły na telewizję zamiast na onkologię

Przy okazji poruszającego wpisu, Jurek Owsiak przypomina Kindze Dudzie o bulwersującej sprawie pieniędzy, a dokładnie o 2 miliardach złotych, które zamiast na służbę zdrowia i leczenie onkologiczne zostało przeznaczone na TVP. Jak przyznał Lider WOŚP, łącznie w ciągu 28 finałów, zebrano 1,3 miliarda złotych. Na koniec Owsiak wyszedł z pewną propozycją do Kingi Dudy:

"Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda" - apeluje lider WOŚP.

Czy Kinga Duda wesprze zbliżającą się edycję Wielkiej Orkiestry i nie pozostanie obojętna na niesienie pomocy innym?

di9modf

RPO Adam Bodnar twierdzi, że szczepionka na COVID-19 powinna być obowiązkowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
di9modf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di9modf