GwiazdyJustyna Majkowska przerywa milczenie. "Czasami miałam na scenie przyklejony uśmiech"

Justyna Majkowska przerywa milczenie. "Czasami miałam na scenie przyklejony uśmiech"

Michał Wiśniewski, Justyna Majkowska, Jacek Łągwa, 2003 r.
Michał Wiśniewski, Justyna Majkowska, Jacek Łągwa, 2003 r.
Źródło zdjęć: © AKPA

22.04.2022 10:57, aktual.: 22.04.2022 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Justyna Majkowska z Ich Troje nie udziela się publicznie już od prawie 20 lat. Ostatnio zrobiła jednak wyjątek i udzieliła wywiadu, w którym wspomina początki swojej kariery i powód, dla którego zdecydowała się zakończyć współpracę z niegdyś najbardziej lubianym polskim zespołem.

Justyna Majkowska była jedną z najbardziej znanych polskich wokalistek. W latach 2001-2003 wraz  z Michałem Wiśniewskim i Jackiem Łągwą świętowała największe triumfy popularności. Ich Troje znali wszyscy Polacy. Dosłownie wszyscy.

Justyna Majkowska o występach z Ich Troje

Po dwóch latach nieustannych tras koncertowych, kontraktów i promocji Justyna Majkowska postanowiła zakończyć swoją działalność z zespołem. Jej decyzja była niemal dla wszystkich zupełnie niezrozumiała.

Dla skromnej dziewczyny ze Zduńskiej Woli sława nigdy nie była jednak marzeniem. Ba, nie była nawet pragnieniem. - W Ich Troje musiałam podołać życiu w stresie na okrągło. Czasami miałam na scenie przyklejony uśmiech, zaciskałam zęby, ale momentami było też dużo zabawy - Justyna Majkowska wspomina w szczerej rozmowie po latach w programie "Co za tydzień".

Justyna Majkowska po odejściu z zespołu

Po odejściu z show-biznesu artystka skupiła się na szczęściu osobistym. W 2005 r. wyszła za mąż. Dziś jest szczęśliwą mamą trojga dzieci. Poza tym pracuje jako terapeutka najmłodszych dotkniętych autyzmem. Sporadycznie występuje na scenie. W 2021 r. wraz z Piotrem Cajdlerem stworzyła nawet kilka lirycznych utworów. Jak jednak zaznacza, powrotu do zawodowej działalności scenicznej nie planuje.

– Nie mam czasu na wielki powrót. Nie wiem, jak miałabym to zrobić, bo pracuję na pełen etat i mam troje dzieci w chacie. Ale rzeczywiście stworzyliśmy z Piotrem Cajdlerem kilka utworów. Płyta lub epka być może nawet powstanie, a raczej na pewno, ale przede wszystkim chcemy wystąpić na kilku koncertach klubowych i dobrze się przy tym bawić. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – tłumaczy 44-letnia artystka.

Najlepsza wokalistka

Majkowska do dziś uchodzi za najlepszą wokalistkę zespołu Ich Troje, a fani z sentymentem wsłuchują się w piękno jej głosu w takich utworach jak "Powiedz" czy "Keine Grenzen". A jak na tak znamienne komplementy reaguje sama zainteresowana?

- Rozumiem, jak to jest, gdy człowiek przyzwyczai się do jakiegoś głosu czy osoby. Takich komentarzy jest sporo, bo jednak po odejściu z Ich Troje niewiele tworzyłam. Ale to jest miłe, że po 20 latach ludzie nadal o mnie pamiętają – skromna artystka z uśmiechem na twarzy podsumowuje w rozmowie z "Co za tydzień".

Od lewej Justyna Majkowska, Magda Femme, Jacek Łągwa, Anna Świątczak i Michał Wiśniewski, 2007 r.
Od lewej Justyna Majkowska, Magda Femme, Jacek Łągwa, Anna Świątczak i Michał Wiśniewski, 2007 r. AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także