Blisko ludziKampania wyborcza w Lublinie. Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak wzięła udział w proteście LGBT na placu Litewskim

Kampania wyborcza w Lublinie. Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak wzięła udział w proteście LGBT na placu Litewskim

Kampania wyborcza w Lublinie. Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak wzięła udział w proteście LGBT na placu Litewskim
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska
15.06.2020 15:28, aktualizacja: 15.06.2020 18:20

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj Lublin. Na placu Litewskim podczas jego wiecu odbyła się również demonstracja pod hasłem "Pokażmy Dudzie: LGBT to ludzie". Brała w niej udział Agata Pietras, córka Beaty Kozidrak.

Andrzej Duda przebywa obecnie na Lubelszczyźnie w ramach kampanii wyborczej. Podczas wystąpienia odniósł się do ostatniej burzy po jego słowach o środowisku LGBT. - Nie zgadzam się, żeby do szkoły były przemycane treści o charakterze ideologicznym, wychowujące dzieci i kształtujące ich moralność. Za to, że to powiedziałem, zostałem zaatakowany i na Zachodzie Europy i w naszym kraju. Mam jedną odpowiedź. Chciałbym, żebyście przypomnieli sobie, co mówił z odwagą i determinacją Jan Paweł II. Nasz autorytet moralny - powiedział.

- Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan, tak jak w naszych dziejach przetrwaliśmy wiele innych - dodał.

Demonstracja LGBT na placu Litewskim

Plac Litewski w Lublinie zgromadził nie tylko zwolenników prezydenta, lecz i osoby, które popierają prawa LGBT i nie godzą się na postawę Andrzeja Dudy i protestują przeciwko słowom m.in. posła Czarnka.

"Homofobia zabija", "Duda przeproś za Czarnka" Jesteśmy ludźmi, nie ideologią" - brzmią hasła na banerach protestujących. Skandowali również hasło "Andrzej Duda to obłuda". Wśród demonstrujących pojawiła się m.in. Agata Pietras, młodsza córka Beaty Kozidrak, która na co dzień projektuje i prowadzi firmę Modlishka. Na swoim InstaStory opublikowała zdjęcie z tego wydarzenia.

Obraz
© Instagram
Źródło artykułu:WP Kobieta