Trwa ładowanie...
d3or2r8

Andrzej Duda tłumaczy się z wypowiedzi o LGBT. Anja Rubik komentuje

Słowa prezydenta Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem na całym świecie. Obojętna na nie była również Anja Rubik, modelka i aktywistka. Zareagowała też na późniejsze wyjaśnienia głowy państwa.
Share
Anja Rubik reaguje na słowa Andrzeja Dudy
Anja Rubik reaguje na słowa Andrzeja DudyŹródło: Getty Images
d3or2r8

"Czego się tak boisz, Prezydencie Duda?" – takim pytaniem swój wpis zaczęła Anja Rubik po tym, jak usłyszała słowa, że LGBT to ideologia, a nie ludzie. "Nie martw się, wszyscy czasem się boimy z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu" – kontynuowała modelka.

Anja Rubik i Andrzej Duda

Rubik wraz z członkami społeczności LGBT zaoferowała prezydentowi pomoc. "Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć, jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+" – dodała.

d3or2r8

Po tym, jak wypowiedź prezydenta zaczęły cytować największe światowe media, Andrzej Duda zwrócił się do nich po angielsku na Twitterze. Prezydent napisał, że jego słowa o LGBT zostały wyrwane z kontekstu w ramach brudnej walki politycznej oraz zapewnił, że wierzy w równość i różnorodność. Dodał, że poglądy mniejszości nie mogą być narzucane większości pod przykrywką "fałszywej tolerancji".

"Polska społeczność LGBT+ dziękuje za wyjaśnienie Pana stanowiska" – skomentowała wyjaśnienie Andrzeja Dudy Rubik, po raz kolejny wywołując dyskusję na swoim profilu. Jedni odczytują to jako ironię, inni odbierają to dosłownie. Co modelka miała na myśli? Tego już nie wyjaśniła.

Magdalena Adamowicz po decyzji Andrzeja Dudy. "Można chronić rodzinę i osoby LGBT"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3or2r8

Podziel się opinią

Share
d3or2r8
d3or2r8