Blisko ludziAndrzej Duda tłumaczy się z wypowiedzi o LGBT. Anja Rubik komentuje

Andrzej Duda tłumaczy się z wypowiedzi o LGBT. Anja Rubik komentuje

Anja Rubik reaguje na słowa Andrzeja Dudy
Anja Rubik reaguje na słowa Andrzeja Dudy
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
15.06.2020 12:06

Słowa prezydenta Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem na całym świecie. Obojętna na nie była również Anja Rubik, modelka i aktywistka. Zareagowała też na późniejsze wyjaśnienia głowy państwa.

"Czego się tak boisz, Prezydencie Duda?" – takim pytaniem swój wpis zaczęła Anja Rubik po tym, jak usłyszała słowa, że LGBT to ideologia, a nie ludzie. "Nie martw się, wszyscy czasem się boimy z różnych powodów. Rasizm, homofobia, uprzedzenie pochodzą tylko ze strachu" – kontynuowała modelka.

Anja Rubik i Andrzej Duda

Rubik wraz z członkami społeczności LGBT zaoferowała prezydentowi pomoc. "Możemy Prezydentowi pomóc i wytłumaczyć, jak żyć bez strachu i bez tej nienawiści dla innych Polaków. Pozdrowienia ode mnie i społeczności LGBT+" – dodała.

Po tym, jak wypowiedź prezydenta zaczęły cytować największe światowe media, Andrzej Duda zwrócił się do nich po angielsku na Twitterze. Prezydent napisał, że jego słowa o LGBT zostały wyrwane z kontekstu w ramach brudnej walki politycznej oraz zapewnił, że wierzy w równość i różnorodność. Dodał, że poglądy mniejszości nie mogą być narzucane większości pod przykrywką "fałszywej tolerancji".

"Polska społeczność LGBT+ dziękuje za wyjaśnienie Pana stanowiska" – skomentowała wyjaśnienie Andrzeja Dudy Rubik, po raz kolejny wywołując dyskusję na swoim profilu. Jedni odczytują to jako ironię, inni odbierają to dosłownie. Co modelka miała na myśli? Tego już nie wyjaśniła.

Źródło artykułu:WP Kobieta