Karol o Polakach. Nowy król ma o nas jednoznaczną opinię

Zdanie króla Karola III o Polakach jest jednoznaczne
Zdanie króla Karola III o Polakach jest jednoznaczne
Źródło zdjęć: © EPA, PAP | Neil Hall

07.05.2023 10:11, aktual.: 07.05.2023 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Karol III niezwykle interesuje się Polską - zdradził w wywiadzie książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, który kilkukrotnie rozmawiał z monarchą. Opisał też stosunek nowego króla Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do Polaków.

Już nie książę, a król Karol III. 6 maja w Opactwie Westminsterskim w Londynie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku, które ściągnęło do stolicy Anglii tysiące (jak nie miliony) osób. Kilka dni wcześniej polski książę Jan Lubomirski-Lanckoroński gościł na przyjęciu przedkoronacyjnym.

Lubomirski-Lanckoroński rozmawiał z Karolem III

Polak otrzymał tak ważne zaproszenie nie bez powodu, ponieważ króla Karola III poznał już niemal 20 lat temu. Kilkukrotnie odbywali ze sobą rozmowy na poważne tematy, jak te związane z Polską czy trwającą wojną w Ukrainie.

- Karol III niezwykle interesuje się Polską. W zeszłym roku dość długo rozmawialiśmy na temat pomocy ze strony Polaków Ukraińcom. Jego świadomość była ogromna (...). Jego Królewska Mość wie dużo także na temat historii Polski - ujawnił w rozmowie z Plotkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Król Karol III o Polakach

Jak zdradził książę Lubomirski-Lanckoroński, jednym z tematów, na jakie rozmawiał z królem Karolem III, był stosunek brytyjskiego monarchy do Polaków. W królewskich posiadłościach pracuje bowiem kilka osób z Polski.

- Król ma bardzo dużą przyjemność związaną z zatrudnianiem Polaków. Ogromnie mnie to cieszyło, że bardzo chwalił Polaków, którzy pracują dla niego zarówno w Clarence House, jak i teraz w Buckingham Palace. Więc jest to na wielu poziomach pozytywny wizerunek Polski, która dociera do brytyjskiej rodziny królewskiej. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie król i królowa odwiedzą Polskę. To byłoby wspaniałe wydarzenie - powiedział książę Jan Lubomirski-Lanckoroński Plotkowi.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (240)
Zobacz także