Trwa ładowanie...

Karol Strasburger zdobył się na seksistowską uwagę. Powiedział, że kobiety nie powinny palić

W najnowszym odcinku "Familiady" prowadzący, Karol Strasburger, zadał uczestnikom programu pytanie, czego nie powinna robić kobieta w ciąży. Kiedy wysłuchał odpowiedzi, na koniec dorzucił swoje trzy grosze i zauważył, że kobietom w ogóle nie wypada tego robić.

Karol StrasburgerKarol StrasburgerŹródło: ONS.pl
d1kzmnj
d1kzmnj

Seksizm to też lekceważące, kpiące uwagi, pogardliwe, sugerujące, że kobieta jest niżej w hierarchii, że nie powinna czegoś robić, że jej nie wypada. To też ocena ze względu na płeć, wygląd.

W jednym z ostatnich odcinków popularnego programu padło pytanie, czego nie powinna robić kobieta w ciąży. Jeden z uczestników odpowiedział, że palić. Na co Karol Strasburger odparł: "dodam, że kobiety w ogóle nie powinny palić". A przecież one same decydują o sobie, swoich pasjach, ścieżce zawodowej, nałogach również.

Karol Strasburger o strajkach kobiet

Uwaga prowadzącego gryzie się z jego ostatnimi wypowiedziami, dotyczącymi m.in. prawa kobiet do terminacji ciąży i wyroku TK z 22 października.

d1kzmnj

Strasburger, chociaż pracuje w Telewizji Publicznej, wrzucił post na swój profil w mediach społecznościowych, w którym opisał, co myśli w tym temacie. Zdobył się też na opisanie własnych doświadczeń związanych z oczekiwaniem na potomstwo - 72-latek niedawno został ojcem.

"Wiem, czym jest strach przed każdym badaniem USG i czym są nieprzespane noce, gdy czeka się na wynik badań prenatalnych. Wiem, czym jest gonitwa myśli, jeśli w głowie masz pytanie: A co zrobisz, jeśli usłyszysz złą diagnozę?. Sumienie każdego z nas jest skrytą księgą zamkniętą na kłódkę, do której klucz ma tylko Bóg, w którego wierzę. Nie wchodźmy w Jego kompetencje, nie oceniajmy wyborów matek i ojców, którym niedane było/będzie zostać rodzicem zdrowego dziecka. Kochajmy, szanujmy i chrońmy nasze kobiety, panowie. Uznajmy ich moralność jako osobiste prawo. Ja w swoim życiu mam jeszcze dwie: żonę i córkę. Chcę dać im poczucie bezpieczeństwa i chcę widzieć ich radosną twarz każdego dnia" — napisał.

"Kto pyta". Aleksandra Kisio pod obstrzałem pytań tajemniczego gościa. "To jaki kolor bielizny lubisz?"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kzmnj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kzmnj