Blisko ludziKarolina Korwin Piotrowska ostro o pensji dla Agaty Dudy. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Karolina Korwin Piotrowska ostro o pensji dla Agaty Dudy. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Karolina Korwin Piotrowska komentuje na Instagramie pensje dla Agaty Dudy
Karolina Korwin Piotrowska komentuje na Instagramie pensje dla Agaty Dudy
Źródło zdjęć: © ONS.pl
14.08.2020 15:48

Karolina Korwin Piotrowska odniosła się na Instagramie do kontrowersyjnej ustawy, według której pierwsza dama ma zarabiać ok. 18 tys. zł miesięcznie. Jej komentarz jest ironiczny i bardzo wymowny. Co napisała?

Karolina Korwin Piotrowska postanowiła skomentować na Instagramie informację o tym, że pierwsza dama według najnowszego projektu ustawy miałaby otrzymywać wynagrodzenie za pełnienie obowiązków. Słowa dziennikarki nie pozostawiają złudzeń o tym, co myśli na temat najnowszej inicjatywy rządzących.

Karolina Korwin Piotrowska o pensji dla Agaty Dudy

Do tej pory w polskim prawnie nie istniał zapis o wynagrodzeniu pierwszej damy. Państwo nie opłacało jej także ubezpieczeń zdrowotnych, ani nie honorowało w żaden inny sposób. Według nowego projektu żona prezydenta ma otrzymywać wynagrodzenie odpowiadające 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego, czyli ok. 18 tys. złotych brutto miesięcznie.

Sprawę postanowiła skomentować Karolina Korwin Piotrowska, która często dzieli się ze swoimi obserwatorami przemyśleniami na temat wizerunku i wypowiedzi żony i córki prezydenta Andrzeja Dudy. Ostatnio odniosła się do słów skierowanych przez Dawida Podsiadły do Kingi Dudy, teraz opublikowała na Instagramie swoją reakcję na doniesienia o planowanym wprowadzeniu pensji dla pierwszej damy.

Korwin Piotrowska umieściła na Instagramie zdjęcie pierwszej damy Agaty Dudy z wymownym podpisem: "Milczenie jest złotem". Pod postem zaś napisała swoją refleksję. "17 tys. brutto. Milczałabym za taką kasę. Skandal" – napisała wzburzona dziennikarka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1517)
Zobacz także