Trwa ładowanie...
d4m6sil

Karolina Korwin Piotrowska ostro o pensji dla Agaty Dudy. Dziennikarka nie przebiera w słowach

Karolina Korwin Piotrowska odniosła się na Instagramie do kontrowersyjnej ustawy, według której pierwsza dama ma zarabiać ok. 18 tys. zł miesięcznie. Jej komentarz jest ironiczny i bardzo wymowny. Co napisała?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karolina Korwin Piotrowska komentuje na Instagramie pensje dla Agaty Dudy
Karolina Korwin Piotrowska komentuje na Instagramie pensje dla Agaty Dudy (ONS.pl)
d4m6sil

Karolina Korwin Piotrowska postanowiła skomentować na Instagramie informację o tym, że pierwsza dama według najnowszego projektu ustawy miałaby otrzymywać wynagrodzenie za pełnienie obowiązków. Słowa dziennikarki nie pozostawiają złudzeń o tym, co myśli na temat najnowszej inicjatywy rządzących.

Karolina Korwin Piotrowska o pensji dla Agaty Dudy

Do tej pory w polskim prawnie nie istniał zapis o wynagrodzeniu pierwszej damy. Państwo nie opłacało jej także ubezpieczeń zdrowotnych, ani nie honorowało w żaden inny sposób. Według nowego projektu żona prezydenta ma otrzymywać wynagrodzenie odpowiadające 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego Sądu Najwyższego, czyli ok. 18 tys. złotych brutto miesięcznie.

d4m6sil

Sprawę postanowiła skomentować Karolina Korwin Piotrowska, która często dzieli się ze swoimi obserwatorami przemyśleniami na temat wizerunku i wypowiedzi żony i córki prezydenta Andrzeja Dudy. Ostatnio odniosła się do słów skierowanych przez Dawida Podsiadły do Kingi Dudy, teraz opublikowała na Instagramie swoją reakcję na doniesienia o planowanym wprowadzeniu pensji dla pierwszej damy.

Korwin Piotrowska umieściła na Instagramie zdjęcie pierwszej damy Agaty Dudy z wymownym podpisem: "Milczenie jest złotem". Pod postem zaś napisała swoją refleksję. "17 tys. brutto. Milczałabym za taką kasę. Skandal" – napisała wzburzona dziennikarka.

Smacznego na dzień dobry Odc. 5: Owsianka w słoiku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m6sil

Podziel się opinią

Share
d4m6sil
d4m6sil