Blisko ludziKarolina Korwin Piotrowska skrytykowała Radosława Sikorskiego. "Totalna chamówa"

Karolina Korwin Piotrowska skrytykowała Radosława Sikorskiego. "Totalna chamówa"

Karolina Korwin Piotrowska o Radosławie Sikorskim
Karolina Korwin Piotrowska o Radosławie Sikorskim
Źródło zdjęć: © ONS
08.10.2020 13:50

Karolina Korwin Piotrowska opublikowała na Instagramie wpis odnoszący się do tweeta Radosława Sikorskiego, w którym padły nazwiska europosłanek PiS, Beaty Mazurek i Beaty Kempy. Dziennikarka, której, choć nie po drodze z obecną władzą, stanęła po stronie kobiet.

Karolina Korwin Piotrowska ostro skomentowała niedawny wpis Radosława Sikorskiego. Dziennikarka wyraziła swoje oburzenie nietaktownymi słowami polityka. Niezależnie od politycznych sympatii, stanęła po stronie kobiet.

Radosław Sikorski: "Od Beaty Mazurek wolę niemiecką lesbijkę". Karolina Korwin Piotrowska komentuje

Radosław Sikorski na swoim profilu na Twitterze często umieszcza kontrowersyjne opinie i spostrzeżenia. Tym razem polityk uderzył w europosłanki PiS, porównując je do przedstawicielek Parlamentu Europejskiego, celowo lub nieumyślenie obrażając wszystkie wymienione kobiety.

"Coming out 2.0. Od Beaty Mazurek wolę niemiecką lesbijkę Terry Reintke, a od Beaty Kempy wolę Katarinę Barley. A Państwo z kim wolelibyście pójść na kolację?" – napisał na Twitterze Radosław Sikorski. Pod postem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy. Zdecydowana większość to wpisy sympatyków polityka. "Panie Radosławie, popieram i pozdrawiam", "Z panem na te słynne ośmiorniczki", "Zastanawiam się, kto przy zdrowych zmysłach chciałby jeść z Beti Mazurek" - pisali internauci.

Warto zaznaczyć, że wymienione przez Sikorskiego kobiety stoją po dwóch stronach politycznej barykady. Terry Reintke to niemiecka europosłanka, przedstawicielka partii Zieloni. Reintke jest osobą homoseksualną, a Polacy mogą kojarzyć ją z czynnego udzielania się na rzecz polskiej społeczności LGBT+. Jej rodaczka, Katarina Barley to wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego. Kobieta wzywała niedawno do zwiększenia presji na Węgry i Polskę, informując, że w państwach widoczne jest zagrożenie praworządności. Mazurek i Kempa to natomiast europosłanki, które do PE startowały z listy PiS.

Na wpis Sikorskiego zareagowała szybko Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka na swój profil na Instagramie wrzuciła screen artykułu o kontrowersyjnych słowach europosła, który opisała: "Totalna chamówa. Wstyd."

Post wywołał spore zamieszanie. Obserwatorzy dziennikarki zostawili pod nim sporo komentarzy. "Nie udał mu się nędzny dowcip. To fakt. Ale po niej nikt tak nie jeździ gdy obraża ludzi. To ona jest totalna chamówa. Radzio niepotrzebnie zniżył się do jej poziomu", "Wielu polityków bez względu na opcje polityczna to chamy", "Pani Mazurek nie ma problemu z obrażaniem innych i jakoś to nikogo nie szokuje" - pisali poróżnieni internauci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (265)
Zobacz także