Blisko ludziKate Middleton "najbardziej uważną" członkinią rodziny królewskiej. Dlatego tak się pilnuje

Kate Middleton "najbardziej uważną" członkinią rodziny królewskiej. Dlatego tak się pilnuje

Kate Middleton "najbardziej uważną" członkinią rodziny królewskiej. Dlatego tak się pilnuje
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
30.04.2020 11:44, aktualizacja: 30.04.2020 12:39

Kate Middleton, żona księcia Williama, robi wszystko, by nie popełnić błędu i nie zawstydzić rodziny królewskiej. Eksperci nie mają wątpliwości, że to jedyna taka osoba wśród brytyjskich royalsów i nigdy nie pójdzie w ślady nieżyjącej teściowej.

W ostatnich tygodniach Cambridge'owie wychodzą do ludu bardziej otwarcie niż dotychczas. Mimo że i tak uchodzili za "tych" ludzkich, serdecznych i zwyczajnie dających się lubić. Wychodzą oczywiście nie dosłownie – przestrzegają zasad dystansu społecznego narzuconego spowodowaną pandemią koronawirusa. Może dlatego też łatwiej zauważyć, jaką przemianę przeszła księżna Kate.

Kate Middleton – jak się zmieniła?

Małżonka księcia Williama pilnuje się zawsze, wie, że gdy jest fotografowana i filmowana, nie ma mowy o żadnej wpadce. Teraz – gdy łączy się z poddanymi za pośrednictwem internetu albo klaszcze z rodziną przed domem, by oddać szacunek medykom – też pamięta, jak musi się zachowywać.

Eksperci podkreślają, że to nie lada wyczyn w dobie smartfonów. W obecnej sytuacji przywołuje się wypowiedź królewskiej korespondentki Emily Nash, która podsumowała księżną w dokumencie "Kate: Making of a Modern Queen". – Widzę, że jej pewność siebie wzrosła dzięki doświadczeniu zdobywanemu przez lata. Dlatego zacznie też częściej wypowiadać się publicznie – oceniła. – Jest jednak w trudnej sytuacji, bo nie zawsze może być całkowicie spontaniczna – dodała.

Mimo to, jak przekonuje Nash, Kate rozkwita, gdy wchodzi w interakcje na bardziej osobistym poziomie podczas publicznych spotkań i wtedy łatwo dostrzec jej osobowość. – Jest ciepła i przyjazna, ale także dobrze przygotowana do swojej roli, co pokazuje, że zależy jej na aprobacie męża i jego rodziny – zauważyła korespondentka. Jej zdaniem Middleton posiada ogromną wiedzę, którą ciągle poszerza, dzięki czemu ludzie, z którymi współpracuje, czują się przy niej dobrze i pewnie.

Kate a Diana – różnice

Inna królewska dziennikarka, Catherine Meyer, zwróciła uwagę na różnice w zachowaniach Kate i jej zmarłej teściowej, księżnej Diany. Według specjalistki 38-latka poradziła sobie o wiele lepiej na początku niż Lady Di. Diana była znana z tego, że we wczesnych latach spuszczała głowę i wbijała wzrok w ziemię. Kate taka nie była. – Jedną z pierwszych rzeczy, jaką zauważyłam, był sposób, w jaki nie przypominała Diany – tłumaczyła.

Meyer sądzi, że to dobry znak i Middleton da sobie radę jako królowa. – Jest niezwykle opanowana, jest też kimś, kto czuje się bardzo dobrze w swojej roli i ma dużą pewność siebie, co przy takim poziomie uwagi jest niezwykle ważne – stwierdziła. Z czego to wynika? Ekspertka wymieniła dwa powody. Pierwszy to stabilna rodzina. Kate ma rodziców, którzy wciąż są razem. Diana została porzucona przez matkę w wieku 7 lat, a jej ojciec niespecjalnie się nią zajmował. Książę William też widział na własne oczy rozpadające się małżeństwo rodziców.

Drugim powodem, dla którego Kate zachowuje się w taki sposób, jest fakt, że długo spotykała się z księciem. Miała więc czas, by przyzwyczaić się do bycia częścią rodziny królewskiej. W przeciwieństwie do lady Di, która widziała się z Karolem tylko kilka razy przed zaręczynami. – To dobrze wróży przyszłości Kate jako księżnej Cambridge, a także jej ostatecznemu przeznaczeniu; byciu królową-małżonką Williama jako króla. Chociaż poziom kontroli będzie prawdopodobnie dużym wyzwaniem, Kate ma jednak wewnętrzną pewność siebie, która jej pomoże – uważają eksperci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pyszny przepis na lody bananowe z czekoladą

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także