Trwa ładowanie...
d1kiw7f
uroda

Każdego dnia niszczysz sobie włosy. Wszystko przez ten drobny zwyczaj

Nakładasz maski i oleje, unikasz lokówki i wyrywania, stawiasz na naturalne odżywki... Tymczasem twoje włosy mogą zostać zaatakowane ze strony, której zupełnie się nie spodziewałaś. Okazuje się, że wpływ na ich kondycję może mieć... sposób, w jaki na co dzień nosisz torebkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdego dnia niszczysz sobie włosy. Wszystko przez ten drobny zwyczaj
(123RF.COM)
d1kiw7f

A przynajmniej takiego zdania jest Francis Catanese, stylistka z nowojorskiej Art and Autonomy. - Twoje włosy są cieńsze z tej strony, z której nosisz torebkę - przekonuje Francis w rozmowie z Lisą DeSantis, dziennikarką Healh.com. Na pocieszenie dodaje - Widziałam znacznie gorsze.

Sprawa jest zastanawiająca, ponieważ jak strona, po której nosimy torebkę, może wpływać na kondycję włosów? Stylistka przekonuje, że niektóre kobiety są przekonane, że mają po prostu mniej włosów po tej stronie głowy, ale to nieprawda. W rzeczywistości pasek od torebki może powodować tarcie, ciągnięcie, a w efekcie osłabianie mieszków włosa. - Może całkowicie je zniszczyć - wyjaśnia Catanese.

Żeby nie narażać swoich włosów, mamy dwa wyjścia. Albo przyciąć je powyżej ramion, albo po prostu zwracać uwagę na to, czy pod paskiem od torebki nie znalazły się jakieś zbłąkane pasma.

d1kiw7f

Podziel się opinią

Share

d1kiw7f

d1kiw7f