Trwa ładowanie...

Keira Knightley o córkach. "Staram się nie powtarzać im, jakie są piękne"

Keira Knightley należy do grona tych gwiazd, które rzadko opowiadają o swoim życiu prywatnym. Tę sferę życia trzyma wyłącznie dla siebie, dzięki czemu nie boryka się z uciążliwymi paparazzi. Aktorka razem z mężem Jamesem Rightonem doczekała się dwóch córek.

Share
Keira Knightley opowiedziała o córkach.
Keira Knightley opowiedziała o córkach.Źródło: Getty Images
d3jfjan

Keira Knightley to aktorka, o której mówi się przez pryzmat jej kariery i dokonań, a nie zawirowań w życiu prywatnym. Brytyjska gwiazda dobrze radzi sobie z oddzielaniem obu tych spraw, więc trudno doszukiwać się w sieci prywatnych zdjęć aktorki. Często unika odpowiedzi na pytania odnośnie jej małżeństwa oraz dzieci, ale niedawno zrobiła mały wyjątek.

Aktorka o roli kobiet w społeczeństwie

Keira Knightley wyszła za mąż za wokalistę Jamesa Rightona w maju 2013 roku. Już 2 lata później na świat przyszła pierwsza córka pary Edie, a w 2019 roku druga dziewczynka Delilah. Gwiazda z powodzeniem łączy karierę aktorską z życiem rodzinnym, choć sama kiedyś przyznała, że macierzyństwo daje jej w kość.

Keira Knightley w jednym z ostatnim wywiadów, który można przeczytać na łamach "Pani" wyznała, co sądzi o współczesnym podejściu do wychowywania dzieci. Jak sama przyznała, stereotypowe podejście do tego, kto jest głową rodziny i zarabia to męczący oraz niesprawdzony model. Knightley wychowywała się w niestandardowej na owe czasy rodzinie – jej ojciec był aktorem, a matka pisarką, więc obydwoje pracowali i dzięki temu stworzyli partnerski układ.

d3jfjan

Oprócz tego Knightley poruszyła bardzo ważny problem, z jakim borykają się cały czas kobiety. Aktorka zauważyła, że na początku jej kariery wymagano od niej jedynie "ładnego wyglądu" i nikt nie oczekiwał od niej żadnej opinii, z kolei u jej kolegów rówieśników panowało zupełnie inne podejście. Knightley skwitowała to jako podwójne standardy.

W swojej dalszej wypowiedzi gwiazda nawiązała do tego, w jaki sposób uczy swoje córki niezależności oraz samodzielności:

"Ja staram się powstrzymywać od powtarzania córkom, jakie są piękne, choć bywa trudno. Albo że świetnie w czymś wyglądają. Staram się kłaść nacisk na to, że są mądre i mają interesujące osobowości. Moja starsza córka ma prawie 6 lat i już to rozumie, druga niedawno skończyła rok, więc jeszcze mało ją interesuje, co mama do niej mówi" - stwierdziła Knightley.

Aktorka znana ze swoich niezapomnianych filmowych wcieleń, wciąż twardo stąpa po ziemi i tym samym ma trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Wpaja córkom ważne zasady i liczy na to, że w przyszłości nie będą ulegały presji społecznej.

d3jfjan

Już 17 stycznia wybory Miss Polski. Spośród 23 kandydatek wybieramy Miss Polski Wirtualnej Polski. Oddaj swój głos -  http://miss.kobieta.wp.pl/

Klasy I-III wracają do szkół. Dyrektorka wskazuje, na co trzeba uważać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3jfjan

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jfjan
d3jfjan