Trwa ładowanie...
d32lqk3

Gdynia: ksiądz został nauczycielem fizyki. Matka jest oburzona

Publiczna Szkoła Samorządowa nr 2 w Gdyni poszukiwała nauczyciela fizyki. Na to stanowisko zgłosił się ksiądz. Został przyjęty do pracy i jest obecnie pełnoprawnym nauczycielem. To nie podoba się jednej z matek, która zdecydowała się poruszyć sprawę w mediach społecznościowych. Szkoła tłumaczy się ze swojej decyzji.
Share
Ksiądz uczy fizyki
Ksiądz uczy fizykiŹródło: 123RF
d32lqk3

W ostatnich miesiącach w Polsce obserwuje się trend wzrostowy jeśli chodzi o laicyzację szkoły. Z danych zgromadzonych do grudnia 2020 roku wynikało, że od września na warszawskiej Woli, Ursynowie i Pradze-Południe z lekcji religii wypisało się 1500 uczniów. Spada również zaufanie dla Kościoła w Polsce. Obecnie deklaruje je jedynie 41 proc. respondentów, co jest najniższym wynikiem od 27 lat. Nie dziwi więc fakt, że jedna z matek ostro zareagowała na informację, że nowym nauczycielem fizyki jej dziecka został ksiądz.

Ksiądz uczy fizyki. "Ma świeckie wykształcenie"

Nauka w Publicznej Szkole Samorządowej nr 2 w Gdyni od listopada odbywa się w trybie zdalnym. Matka jednego z uczniów mogła więc na własne oczy przekonać się, jak wyglądają lekcje prowadzone przez księdza. Nie spodobało jej się to, co zobaczyła.

d32lqk3

- Nowym nauczycielem od fizyki mojego dziecka został ksiądz – poinformowała kobieta w mediach społecznościowych. - Napisałam do wychowawczyni, że mam obawy i niestety wszystko się potwierdziło. Przyszedł na lekcję w sutannie i od drzwi: "szczęść" i co chwilę "bóg" i tego typu teksty. Dyrektorka nie widzi problemu. Twierdzi, że to, jak przychodzi ubrany, to jego sprawa - napisała kobieta.

Sprawę skomentowała rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Gdyni.

- Nauczyciel ma wszelkie kompetencje, by uczyć fizyki – stwierdziła Agata Grzegorczyk. - Ukończył studia inżynierskie i magisterskie z fizyki na Politechnice Gdańskiej oraz kurs dla nauczycieli w Ośrodku Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP. Fakt, iż jest księdzem katolickim, nie stoi w sprzeczności z wykształceniem świeckim. Szkoła szukała nauczyciela fizyki, zgłosiła się kompetentna osoba; gdyby nie została przyjęta ze względu na przekonania religijne, czy nie byłaby to dyskryminacja? – pytała retorycznie.

Zobacz również: Sądy nie lubią odbierać dzieci rodzicom. Nawet kiedy dzieje się źle

d32lqk3

- Dyrekcja szkoły prowadziła rozmowy z rodzicami – oświadczyła rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Gdyni. - Nie potwierdzili żadnej z negatywnych uwag wysuwanych przez osobę zgłaszającą problem - stwierdziła.

Kaleta o słowach Rydzyka: chciał poruszyć temat ataków medialnych

Już 17 stycznia wybory Miss Polski. Spośród 23 kandydatek wybieramy Miss Polski Wirtualnej Polski. Oddaj swój głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32lqk3

Podziel się opinią

Share
d32lqk3
d32lqk3