Trwa ładowanie...

Kierował pacjentki na zbędne operacje. Lekarz nie podawał powodów, mataczył

Zachowanie doktora Daniela Haya z Wielkiej Brytanii mogłoby być scenariuszem horroru. Tymczasem, to co wyrządził wielu kobietom, wydarzyło się naprawdę. Część z nich mówi wprost o zmarnowanym życiu.

Lekarz zaprzecza, że krzywdził celowoLekarz zaprzecza, że krzywdził celowoŹródło: Getty Images
dqra69v

Ginekolog Daniel Hay pracował w szpitalu Royal Derby oraz jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie edukacji medycznej na Nottingham University.

Powszechnie szanowanemu lekarzowi długo udawało się tuszować swoje działania. Przełomem był rok 2007, gdy trafiła do niego pacjentka w celu skonsultowania problemów z jajnikami. Lekarz uznał, że potrzebna jest laparoskopia, ale przydałaby się też histerektomia. Kobieta zgodziła się na zabieg, jednocześnie nie będąc do końca świadoma, co konkretnie zrobi lekarz.

Dopiero po przebudzeniu dowiedziała się, że usunięto jej szyjkę macicy oraz macicę. "Jestem teraz absolutnie przerażona szpitalami. To, co się stało, nie powinno mieć miejsca, gdy po prostu ufasz swojemu lekarzowi" - mówiła w mediach.

dqra69v

Rozgłos wokół Daniela Haya zaczął nabierać tempa. Dodatkowo przypadkiem część lekarzy ze szpitala przejęła opiekę nad grupą jego pacjentek. To wtedy zaczęto podejrzewać, że Hay dopuścił się nadużyć. W kartotekach brakowało rzetelnych opisów chorób oraz wyjaśnień, dlaczego dana pacjentka została skierowana na zabieg.

Stracone życie

Właśnie opublikowano wyniki śledztwa, z którego wynika, że lekarz bezpodstawnie kierował kobiety na inwazyjne zabiegi. Ponad 120 z nich zostało poddanych niepotrzebnym operacjom, w tym histerektomii.

W raporcie zaznaczono, że istnieją poważne obawy co do opieki, jaką miało otrzymać 50 pacjentek. Natomiast historia leczenia kolejnych 69 pacjentek wzbudza niepokój.

dqra69v

Część pacjentek skarży się, że lekarz nie tylko zrujnował ich zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Jedna z nich był przez lata leczona silnymi lekami hormonalnymi, które nie powinny być tak długo zażywane.

W 2018 roku Daniel Hay został zawieszony w wykonywaniu zawodu. Mężczyzna twierdzi, że nie chciał celowo skrzywdzić kobiet, ale jednocześnie przyznał, że w tamtym okresie cierpiał na pewne zaburzenia psychiczne.

Lek. Szprucińska zaszczepiła się będąc w ciąży. Dziś mówi, dlaczego podjęła taką decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqra69v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqra69v