Blisko ludziKinga Duda pomylona z matką. Prezydent Andrzej Duda komentuje

Kinga Duda pomylona z matką. Prezydent Andrzej Duda komentuje

Kinga Duda z ojcem, prezydentem Andrzejem Dudą
Kinga Duda z ojcem, prezydentem Andrzejem Dudą
Źródło zdjęć: © ONS
21.09.2020 14:53

Andrzej Duda odpowiedział na krytykującego go tweeta, w którym został posądzony o nepotyzm. Nie na to jednak zwrócił uwagę. Odniosł się do faktu, że autor wpisu pomylił jego córkę z żoną. Co napisał prezydent?

Obsadzenie Kingi Dudy w roli doradczyni prezydenta wciąż wzbudza emocje. Krzysztof Berenda z RMF FM porównał córkę Andrzeja Dudy do Ivanki Trump, która w rządzie ojca piastuje podobne stanowisko. Teraz na nową, państwową funkcję młodej prawniczki zwrócił uwagę dziennikarz "Najwyższego Czasu" Tomasz Sommer. Mężczyzna w twitterowym wpisie pomylił jednak Kingę z pierwszą damą, co nie umknęło uwadze prezydenta. Post skomentował także inny internauta.

Kinga Duda pomylona z matką. Co na to prezydent?

Córka Andrzeja Dudy jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. Ponadto, uczestniczyła w wielu konkursach międzynarodowych z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Kinga Duda, wbrew temu, co może się wydawać, za piastowanie funkcji doradcy społecznego prezydenta RP nie otrzymuje wynagrodzenia.

Tomasz Sommer, podobnie jak wcześniej Krzysztof Beredna, czy Aleksander Kwaśniewski skomentował na Twitterze informację o obsadzeniu Kingi Dudy na rządowym stanowisku. We wpisie pomylił jednak Kingę z pierwszą damą. "Prezydent Duda dołączył do programu nepotyzm+. Swoją drogą, czy naprawdę nie było roboty dla panny Agaty po tylu kursokonferncjach, praktykach i studiach prawniczych?" - napisał na Twitterze dziennikarz, pisarz i historyk.

Prezydent, choć rzadko bierze udział w internetowych dyskusjach, postanowił odpowiedzieć. "Agata (moja żona) serdecznie pana pozdrawia i delikatnie sygnalizuje, że jest germanistką i nauczycielką, a obecnie wolontariuszką (jako pierwsza dama). Zwraca też uwagę, że mamy 25-letnią córkę (Kingę), więc nie jest już panną" - napisał żartobliwe prezydent, dodając na końcu płaczącą ze śmiechu ikonkę.

Post skomentował inny internauta, który nie do końca zrozumiał sytuację. "Kinga Duda już nie panna. Mało który ojciec na spokojnie światu ogłasza, że wianek zerwany" - napisał mężczyzna.

Źródło artykułu:WP Kobieta