Blisko ludziKinga Duda spełnia marzenia w Londynie. Tak wyglądała jej droga na prestiżowy staż

Kinga Duda spełnia marzenia w Londynie. Tak wyglądała jej droga na prestiżowy staż

Jak Kinga Duda dostała się na staż?
Jak Kinga Duda dostała się na staż?
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz

01.06.2020 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kinga Duda dzięki ambicji i samozaparciu zdobywa doświadczenie w jednej z londyńskich kancelarii. Niektórzy zarzucają jej, że gdyby nie nazwisko, nie zaszłaby tak daleko. Ale bardzo się mylą – córka prezydenta dostała się na staż po udziale w konkursie dla wybitnych studentów prawa.

25-latka ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2019 r. W trakcie studiów robiła wszystko, by potem stać się atrakcyjną dla pracodawców.

Kinga Duda – Londyn

Kingę Dudę na trzy miesiące – w ramach stażu – zatrudniła najlepsza kancelaria w kraju, Maruta Wachta. Sama Kinga poinformowała o tym na platformie zawodowej LinkedIn. Mimo że dziś pracuje w Londynie, nawet tam nie chwali się, co to za miejsce. Wiadomo jednak, że tę pracę zawdzięcza wygranej w konkursie arbitrażowym dla przyszłych prawników – Vis Moot.

"Willem C. Vis Moot to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów dla studentów prawa na świecie. Konkurs niejednokrotnie, ze względu na liczbę uczestników oraz rozmach organizacyjny, nazywany jest 'Igrzyskami Olimpijskimi' studentów prawa – obecnie w konkursie bierze udział ok. 300 reprezentacji z ok. 80 krajów" – czytamy w opisie.

Na oficjalnej stronie Jagiellonian University Vis Moot Team na Facebooku widzimy Kingę w otoczeniu kolegów, z którymi walczyła o wygraną. "Zakończyliśmy rywalizację wśród najlepszych 16 drużyn z prawie 400 na świecie" – można było przeczytać o ich wspólnym sukcesie.

"Cały zespół wykonał świetną robotę. Uznanie dla Roberta, Kingi, Wojciecha, Weroniki, Szymona, Macieja i Angeliki za rok ciężkiej pracy, która na pewno się opłaciła. Kończymy Vis Moot z uśmiechem, ponieważ było to naprawdę niezapomniane przeżycie!" – dodano w dniu ogłoszenia wyników Vis Moot. Jedną z nagród był właśnie staż w Londynie. Może chodzić o London Court of International Arbitration, kancelarię będącą sponsorem konkursu. Kinga ma zarabiać ok. 100 tys. funtów rocznie, czyli pół miliona złotych.

Kinga Duda – prawo

Głównymi obszarami zainteresowań 25-latki są międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, spory cywilne i metody ADR. Biegle włada językiem angielskim i uczy się niemieckiego. "W wolnym czasie lubi jeździć na nartach, podróżować i czytać książki" – dowiadujemy się z notki biograficznej Kingi Dudy na fanapage'u drużyny Vis Moot. To wszystko może robić wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (282)
Zobacz także