Trwa ładowanie...

Kinga Rusin krytykuje postawę Krystyny Pawłowicz. Dziennikarka utworzyła specjalny hasztag

Wielkimi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krystyna Pawłowicz zapowiedziała publicznie, że nie będzie wspomagać akcji i Jurka Owsiaka. Kinga Rusin postanowiła stanąć w jego obronie i dosadnie skrytykowała sędzinę.
Share
Kinga Rusin
Kinga RusinŹródło: AKPA
d1eaxuo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 31 stycznia. Finał został przesunięty o dwa tygodnie, a organizatorzy zapewniają, że wydarzenia będą przeprowadzone przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Fakt, że finał WOŚP odbędzie się pomimo pandemii, jest ogromnym sukcesem i cieszy wszystkich, którzy już od kilkudziesięciu lat przekazują datki na zakup sprzętu medycznego.

Nie wszyscy Polacy potrafią być dumni z działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krystyna Pawłowicz, była posłanka, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, zadeklarowała, że nie wrzuci pieniędzy do WOŚP-owej puszki.

"J. Owsiak, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą upolitycznioną, lewicową fundację. Nie daję na WOŚP, ani na J. Owsiaka. Wspieram dobroczynność Caritas - napisała na Twitterze.

d1eaxuo

Na pełne oburzenia reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Słowa Krystyny Pawłowicz zbulwersowały również Kingę Rusin. Popularna dziennikarka dobitnie odpowiedziała.

"Brońmy WOŚP przed Pawłowicz i podobnymi! Krystyna Pawłowicz napluła na WOŚP i Jurka Owsiaka. Szczuje ludzi na człowieka-instytucję, który czyni dobro, co jej najwyraźniej nie w smak. Uderzając w WOŚP, bezcześci nasze dobro narodowe" - podkreśliła.

Zobacz także: Była koleżanka o Pawłowicz. Nazywa ją "chorym człowiekiem"

Ponadto Kinga Rusin powróciła wspomnieniami do ubiegłorocznej jesieni. "Pawłowicz podpaliła już raz Polskę w październiku, wydając wraz z kolegami wyrok TK skazujący kobiety na cierpienie rodzenia półmartwych, zdeformowanych płodów. To okrucieństwo doprowadziło do największych demonstracji ulicznych od czasu odzyskania wolnej Polski w 1989 roku" - alarmowała dziennikarka.

d1eaxuo

Na koniec Rusin zapewniła, że niedługo, jak co roku, wpłaci konkretną kwotę na konto WOŚP oraz zaapelowała do Polaków przy użyciu specjalnego hasztagu: #NieBądźPawłowicz!

Michał Kuczmierowski o szczepieniach seniorów. Prezes ARM mówi, jakie są ograniczenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eaxuo

Podziel się opinią

Share
d1eaxuo
d1eaxuo