WP

Kirsten Dunst nakryła wózek pieluchą. Popełniła ten sam błąd, co wielu polskich rodziców

Widocznie nie tylko wśród polskich rodziców istnieje przekonanie, że okrywanie wózka z dzieckiem pieluchą lub kocykiem, uchroni dziecko przed upałem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kirsten Dunst popełniła ten sam błąd, co wielu innych rodziców
Kirsten Dunst popełniła ten sam błąd, co wielu innych rodziców (East News)
WP

Gwiazda Hollywood też człowiek. Piękna Kirsten Dunst niedawno została mamą. Ostatnio przyłapano ją z wózkiem na lotnisku w Los Angeles. Aktorka popełniła ten sam błąd, co wielu polskich rodziców – nakryła wózek z maluchem pieluszką. Ciągle istnieje przekonanie, że cienki materiał ochroni dziecko przed upałem, a nawet zapewni mu trochę cienia.

Badania przeprowadzone w Szwecji wykazały, że dzieje się wręcz odwrotnie. Przeprowadzono prosty eksperyment, który polegał na obserwacji temperatury w wózku nakrytym pieluszką i bez niej. Okazało się, że po nakryciu pieluchą, temperatura wewnątrz wózka wzrosła z 22 do 34 stopni Celsjusza. Przykrycie budki materiałem wózka powoduje, że cyrkulacja powietrza zostaje zachwiana, a w jego wnętrzu robi się jeszcze goręcej. Może to być dla dziecka niebezpieczne. Lepiej po prostu poszukać schronienia przed upałem w cieniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP