Blisko ludziNigdy nie kładź walizki w ten sposób. Błąd pasażerów może "zapchać" schowek

Nigdy nie kładź walizki w ten sposób. Błąd pasażerów może "zapchać" schowek

Jak powinno się układać walizkę w samolocie?
Jak powinno się układać walizkę w samolocie?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Vinh Dav
28.09.2022 14:22, aktualizacja: 29.09.2022 09:12

Wybierasz się na wczasy z bagażem podręcznym? Zapoznaj się z prawidłowym sposobem umieszczania walizki w schowku. Okazuje się bowiem, że spora część z nas wykonuje tę prostą czynność w niewłaściwy sposób.

Wybierając się w podróż samolotem, spora część z nas wyjeżdża z walizką-bagażem podręcznym. Na pokładzie maszyn obowiązuje wiele reguł, w tym te dotyczące umieszczania bagaży w odpowiednim miejscu. Jak bezpiecznie umieścić walizkę w schowku? To, co pokazali na nagraniu pracownicy jednej z amerykańskich linii lotniczych, może zaskoczyć.

Bagaż podręczny w samolocie. Jak prawidłowo umieścić walizkę w schowku?

Większość z nas układa walizki w komorach nad siedzeniami poziomo. Okazuje się, że jest to najczęstszy błąd przy pakowaniu bagażu podręcznego. Wydaje się, że nasza walizka będzie wtedy stabilniejsza, ale pojawia się inny problem - nasz bagaż będzie zajmować więcej miejsca, co może spowodować, że nie wszyscy pasażerowi będą mogli skorzystać z luku, który szybko zostanie zapchany.

Wedle nagrania, które pojawiło się na TikToku, walizki w schowku powinno się ustawiać na tej części, gdzie znajduje się zamek - wyraźnie widać, że taki sposób ułożenia bagażu zajmuje znacznie mniej miejsca, niż ten przyjęty za "tradycyjny".

"Nie miałam o tym pojęcia! Od teraz będę kłaść walizkę wyłącznie w ten sposób";
"Wszyscy powinni zobaczyć to nagranie" - przeczytamy w komentarzach do nagrania.

Edukacja poprzez zabawę

United Airlines dzieli się za pośrednictwem TikToka wieloma przydatnymi wskazówki, dotyczącymi podróżowania. Pracownicy linii bardzo na poważnie podchodzą do tego, by informować potencjalnych pasażerów m.in. o ciekawych kierunkach na wyjazdy i tym, co może ich spotkać na lotnisku czy podczas przelotu. Zobaczymy również nagrania pokazujące, w jaki sposób sprytnie zapakować walizkę, ale też wypunktowane najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także