Klocki LEGO w świetnych cenach. W sam raz na Dzień Dziecka

Klocki LEGO w świetnych cenach. W sam raz na Dzień Dziecka
Źródło zdjęć: © iStock.com

23.05.2019 13:01, aktual.: 24.05.2019 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Branża LEGO przechodzi kolejne metamorfozy. Charakterystyczne ludziki z klocków zmieniły się diametralnie na przestrzeni ostatnich 70 lat. Niemniej przez cały ten czas kolorowe klocki z wypustkami stanowią wymarzony prezent wielu dzieci w każdym wieku.

Ceny rozbudowanych zestawów klocków jeszcze kilka lat temu były wręcz zaporowe. Obecnie za stosunkowo niewielkie pieniądze będziesz w stanie kupić komplet, który z pewnością zachwyci dziecko. LEGO to doskonały pomysł zarówno na Dzień Dziecka, jak i urodziny czy inne święta.

Prezentowy pewniak

Choć ludziki zostały wprowadzone dopiero 30 lat po tym, jak do obiegu wypuszczono pierwszą partię klocków, to szybko podbiły serca dzieci i stały się najważniejszym symbolem LEGO. Popularność marki stale rośnie, świadczy o tym chociażby uznanie samych zestawów, ale również filmów łączących w sobie animację i metodę poklatkową, a także serii całkiem udanych gier komputerowych, w których znane z popkultury postacie zostały przeniesione w realia klockowego świata. Uśmiechnięte ludziki opanowały świat dziecięcych zabawek, a zestawy cieszą się dużą aprobatą zarówno dzieci, jak i rodziców.

Obecnie w niemal każdym sklepie z zabawkami dla dzieci znajdziesz klocki nawiązujące do znanych serii literatury czy filmów młodzieżowych. Harry Potter, Władca Pierścieni, postacie z kinowego uniwersum Marvela lub DC Comics takie jak Iron Man, Batman czy Kapitan Ameryka to tylko kilka z możliwości. Poszczególne zestawy można ze sobą łączyć, dzięki czemu dziecko będzie w stanie odtworzyć scenerię z filmów i książek, używając kolorowych klocków.

Jeden zestaw, mnóstwo możliwości

Oczywiście fakt istnienia serii klocków opartych na znanej licencji nie zmniejsza znaczenia pozostałych kompletów, a wręcz przeciwnie. Uniwersalne klocki mają szereg dodatkowych zastosowań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by to, co jeszcze wczoraj było średniowiecznym zamkiem, dziś przerobić na futurystyczny statek kosmiczny. Pod względem możliwości klasyczne zestawy są więc o wiele bardziej elastyczne. Łącząc kilka kompletów, można zbudować coś naprawdę niesamowitego.

To od dziecka zależy, jaka zabawa odpowiada mu najbardziej. Jego zainteresowania zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wybierając odpowiednie zabawki, nie tylko sprawisz, że zabawa będzie bardziej urozmaicona, ale wpłynie to również na kreatywność pociechy. Nieco starsze dzieci ze smykałką do konstruowania z pewnością zainteresują się nieco droższymi zestawami LEGO Technic. To połączenie zabawy z lekcją inżynierii, zestawy umożliwiają skonstruowanie szczegółowo odwzorowanych modeli aut, samolotów czy pojazdów budowlanych.

Obraz
© Shutterstock.com

Dziecko zapomni o komputerze

Największą zaletą klocków LEGO jest możliwość dowolnego łączenia różnych zestawów. Godną polecenia, a przy tym niedrogą serią klocków jest LEGO City. Zestawy odwzorowujące życie w małym mieście składają się zwykle ze sporej liczby elementów, które posłużą do zbudowania rozmaitych pojazdów i części infrastruktury miejskiej. Komplety są stosunkowo niedrogie, a co za tym idzie za niewielkie pieniądze możesz dostarczyć swojemu dziecku "budulca" na długie lata.

Poczynając od zestawów startowych, a na bardziej rozbudowanych kompletach klocków kończąc, dziecko może stworzyć własne, tętniące życiem miasto zamieszkałe przez niewielkie ludziki. Możliwości cały czas przybywa, możesz więc mieć pewność, że prędko nie wyczerpiesz pomysłów na prezenty. Zamiast wydawać pieniądze na zabawki, które po kilku dniach wylądują pod łóżkiem lub na dnie szafy, lepiej postawić na dobrej jakości klocki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także