Blisko ludziKlub nocny zakazał wstępu kobietom ważącym więcej niż 65 kg. W mediach zawrzało

Klub nocny zakazał wstępu kobietom ważącym więcej niż 65 kg. W mediach zawrzało

Chiński klub nocy dyskryminuje kobiety
Chiński klub nocy dyskryminuje kobiety
Źródło zdjęć: © Getty Images

04.08.2022 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński klub nocny zakazał kobietom ważącym powyżej 65 kg wejścia na imprezę ze względu na "bezpieczeństwo". Właściciele spotkali się z falą oburzenia. Ludzie zarzucają im dyskryminację.

Klub nocny w mieście Wuxi w Jiangsu umieścił tabliczkę informującą, że kobiety powyżej 65 kilogramów, osoby łyse i osoby noszące złote łańcuchy mają zakaz wstępu na imprezę. Właściciel twierdzi, że komunikat wywieszony przed wejściem był żartem i miał przynieść korzyści związane z promocją klubu. Efekt był odwrotny.

Na tablicy przy wejściu wypunktowali listę nieproszonych gości

Zdjęcia tablicy, umieszczonej przed klubem, szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych, wywołując powszechne oburzenie. Wiele osób oskarża właścicieli klubu o dyskryminacje i obrażanie kobiet.

Klub zabrania również hazardu, zażywania narkotyków i palenia w środku. Jednak to, co zrozumiałe, obostrzenie dotyczące wagi wywołało ogromne kontrowersje.

Portal "Sacmp" opublikował wypowiedź anonimowego pracownika klubu, który stwierdził, że lista umieszczona nad wejściem była jedynie żartem oraz chwytem reklamowym.

Pracownik powiedział także, że każdy może wejść do klubu, o ile przestrzega zasad ubioru. Jednak potem wydawał się temu zaprzeczać, mówiąc:

- Jeśli dziewczyny z nadwagą czują się nieswojo z tą polityką, nie są naszym docelowym klientem. Wspomniał też, że komunikat podyktowany był troską o bezpieczeństwo bawiących się klientów.

Oburzeni internauci komentują sprawę

Sprawa była gorąco komentowana w sieci. Wiele osób przeciwstawiało się niesprawiedliwemu traktowaniu. Niektóre z kobiet powiedziały, że doświadczyły nieprzyjemnych uwag pod swoim adresem, gdy przyszły do klubu. Użytkownicy serwisu społecznościowego wielokrotnie pytali, dlaczego zasad odnośnie wagi nie wprowadzono również dla mężczyzn.

Jak poinformował Jiupai News, klub odmówił usunięcia szyldu z wejścia, ale zasugerował, że może się to zmienić, jeśli sprzeciw będzie kontynuowany.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także