Kobiety o tych imionach to najgorsze teściowe. Jesteś na liście?

Kobiety o tych imionach to najgorsze teściowe. Jesteś na liście?

Niektórzy wierzą, że kobiety o pewnych imionach to najgorsze teściowe na świecie
Niektórzy wierzą, że kobiety o pewnych imionach to najgorsze teściowe na świecie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Dmitry Berkut
31.01.2023 17:34, aktualizacja: 31.01.2023 18:42

W społeczeństwie krąży wiele mitów i stereotypów dotyczących teściowych. Zdecydowana większość z nich nie jest pozytywna, a część osób wierzy, że najgorsze teściowe noszą konkretne imiona. Na szczęście lista jest krótka.

Chyba każdy choć raz w życiu usłyszał żart o teściowej, a sporo osób dzieli się także różnymi historiami na temat relacji z mamą męża lub żony. Często nie należą one do najłatwiejszych, być może stąd obiegowa opinia o tym, że najlepiej mieszkać tak daleko od teściowej, aby nie mogła przyjść do nas w kapciach.

Niektórzy wierzą z kolei, że imię może sporo powiedzieć o osobie, a kobiety o pewnych imionach są najgorszymi teściowymi na świecie i mają potwierdzać wszystkie negatywne stereotypy. Warto jednak do tego podchodzić z przymrużeniem oka, bo każdy człowiek jest inny, a jego osobowość zależy od wielu czynników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krystyna

Kobiety o tym imieniu to silne osobowości. Zwykle wiedzą, czego chcą, pracą i skrupulatnością osiągają sukcesy, pnąc się po szczeblach kariery zawodowej. Jednak cechy, które w pracy przynoszą efekty, niekoniecznie sprawdzają się w życiu rodzinnym i uczuciowym.

Krystyny często nie lubią okazywać emocji, dlatego wybranka/wybranek córki lub syna nie będą mieli łatwo i czeka ich długa droga do jakiegokolwiek miłego przywitania. Już na początku muszą uzbroić się w cierpliwość i nastawić się przede wszystkim na liczne słowa krytyki. Bo w sytuacji zagrożenia, a tak niektóre matki postrzegają partnerkę lub partnera swojej pociechy, Krystyny często przeistaczają się w wyjątkowe krytykantki i z ogromną skrupulatnością potrafią wytropić i z satysfakcją wytknąć każdy błąd.

Joanna

To bardzo energiczne osoby, które potrafią zjednywać w sobie ludzi. Często to właśnie one przez lata kierują życiem całej rodziny, pilnując ustalonego przez siebie rodzinnego harmonogramu i motywując domowników do działania. Niestety, często zapominają, że ich dzieci np. są już dorosłe i mogą przestać działać zgodnie z planem matki.

Partnerkę lub partnera swojego dziecka przywita ciepło, jednak dokładnie będzie się im przyglądać i wcale nie będzie tego ukrywać, wtrącając się dosłownie do wszystkiego. Efekt wszechwiedzy i narzucania swojego zdania może spotęgować pojawienie się wnuków, wtedy niezapowiedziane wizyty mamusi o tym imieniu mogą stać się codziennością, a zwrócenie uwagi pomoże, ale tylko na chwilę.

Grażyna

Grażyny to zwykle bardzo dobre i wrażliwe kobiety. To świetny materiał na żonę i matkę, jednak pewne problemy mogą pojawić się, gdy na horyzoncie pojawi się ktoś, kto w życiu jej dziecka stanie się równie ważny. Grażyny niestety mają tendencję do tego, by traktować swoje dorosłe potomstwo jak małe dzieci.

Niestety z wiekiem kobiety o tym imieniu, szczególnie, gdy ich zdanie przestaje mieć największe znaczenie w życiu syna czy córki, mogą popadać w hipochondrię, wymagając od otoczenia stałej opieki. Dodatkowo, gdy wybranek lub wybranka córki lub syna nie przypadną Grażynie do gustu, będą robiły dosłownie wszystko, by udowodnić, że to one wciąż grają pierwsze skrzypce w życiu swojego dziecka. Także dzwonienie w środku nocy i wymaganie natychmiastowego przyjazdu może nie być jednorazowym przypadkiem...

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta