Trwa ładowanie...
d1ag8n6

Koleżanka oskarżyła studenta o gwałt. W trakcie procesu na jaw wyszła cała prawda

22-letni Liam przeszedł przez "psychiczną torturę" po tym, jak koleżanka wytoczyła mu proces o napaść seksualną. Chłopak miał zgwałcić ją sześciokrotnie podczas kilku spotkań. Po dwóch latach dochodzenia do prawdy chłopak został uniewinniony. Wiadomości, które wymienił ze swoją "ofiarą" pokazały, jak było naprawdę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liam został niesłusznie oskarżony przez jedną z koleżanek
Liam został niesłusznie oskarżony przez jedną z koleżanek (Facebook.com)
d1ag8n6

40 tys. wiadomości. Tyle potrzeba było, by z oskarżonego o gwałt studenta Liam stał się wolnym człowiekiem. Proces, jaki wytoczyła mu prokuratura po tym, jak koleżanka chłopaka oskarżyła go napaść seksualną, rozpoczął się w styczniu 2016 roku. 17 grudnia 2017 roku zapadł wyrok. Liam jest niewinny.

Dziewczyna, która miała być rzekomą ofiarą Liama, wysłała mu bowiem prośby o "więcej seksu" już po zgłoszeniu napaści. Mało tego, chwaliła się koleżankom, że stosunki ze studentem bardzo jej się podobały i liczy na dalszy rozwój ich znajomości. Zapytana przez sąd, dlaczego oskarżyła chłopaka o gwałt stwierdziła, że nie była usatysfakcjonowana ich pożyciem.

   bbc news
(bbc news)

Na finalnej rozprawie sędzia orzekający w sprawie Liama przeprosił chłopaka za niedopuszczalne zaniedbania w dochodzeniu. – Same przeprosiny to za mało. Mój cały świat przewrócił się do góry nogami – powiedział Liam w rozmowie z CNN. – Przeszedłem prawdziwe psychiczne tortury w ciągu tych dwóch lat. Czuję się zdradzony przez system, który wierzyłem, że jest słuszny – dodał.

d1ag8n6

Zobacz też: Stworzyły spodnie antygwałtowe!

Matka chłopaka również nie kryła rozgoryczenia. – Niestety w sprawie gwałtów jesteś uznawany za winnego, dopóki nie znajdą się jakiekolwiek dowody, że jesteś niewinny. A powinno być odwrotnie – przyznała kobieta w rozmowie z "The Times".

Gdyby nie wiadomości, w których koleżanka Liama prosiła go o seks, chłopak najbliższe 10 lat spędziłby w więzieniu. – Możesz być najsilniejszą osobą na świecie, a to i tak powali cię na kolana – podsumował Liam.

d1ag8n6

Podziel się opinią

Share
d1ag8n6
d1ag8n6