Kończy 47 lat. Oto co mówił o "dziewczętach"

11 czerwca 2024 roku Przemysław Czarnek obchodzi 47. urodziny
11 czerwca 2024 roku Przemysław Czarnek obchodzi 47. urodziny

11.06.2024 11:36, aktual.: 11.06.2024 13:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

11 czerwca 2024 roku Przemysław Czarnek obchodzi 47. urodziny. Były minister edukacji wielokrotnie wypowiadał się na temat roli kobiet i ich "odpowiedzialności za utrzymanie rodziny". - Co zrobić, żeby uderzyć w rodzinę? Uderzyć w kobietę, powiedzieć "jesteś taka sama, jak chłop" - mówił.

Przemysław Czarnek jest jednym z najpopularniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Od 2020 do 2023 roku pełnił funkcję ministra edukacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Zasłynął przede wszystkim wypowiedziami o kobietach i społeczności LGBT. Prywatnie jest związany z Katarzyną Czarnek, doktorem biologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Mają dwoje dzieci: Julię i Mateusza.

Przemysław Czarnek o roli kobiet

- Co zrobić, żeby uderzyć w rodzinę? - zapytał Przemysław Czarnek podczas swojego przemówienia o wpływie neomarksizmu na nauczanie o rodzinie, które wygłosił na KUL-u. - Uderzyć w kobietę, powiedzieć "jesteś taka sama, jak chłop" - odpowiedział sobie sam.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Idź i pracuj, jeździj na traktorze, na kombajnie, ucz się, rób karierę. Kariera w pierwszej kolejności, a później może dziecko. Prowadzi to do konsekwencji tragicznych. Pierwsze dziecko rodzi się nie w wieku 20-25 lat, tylko w wieku 30 lat. Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana - stwierdził.

To kobieta ma "trzymać rodzinę i wyprowadzać ją na prostą"

Zdaniem Przemysława Czarna, rolą kobiet jest także utrzymanie rodziny - nawet, jeżeli jest zdradzana przez męża, który jest uzależniony od alkoholu.

- Znajdźcie państwo przykłady, w których mężczyzna zachowuje się jak ostatni wariat, przychodzi w nocy do domu pijany, zdradza gdzieś "na bokach" swoją żonę, nie dba o tą rodzinę. Ale kobieta wychowuję tą dwójkę dzieci, przyjmuje jeszcze tego męża z nadzieją, że on się nawróci po jakimś czasie - i wielokrotnie się nawraca, wraca do normalnych swoich funkcji. Już mocno sponiewierany przez życie, już widać po twarzy jego, że jest strasznie sponiewierany, ale wraca, nawraca się. Trzyma tą rodzinę kobieta i wyprowadza ją na prostą - mówił podczas wykładu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dodając, że to kobieta "ma mieć funkcję kreowania ogniska domowego".

Do historii z pewnością przejdzie także jego wypowiedź dotycząca "cnót niewieścich", odnosząca się do wypowiedzi jego doradcy, Pawła Skrzydlewskiego. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" stwierdził on, że aby rozwijać cnoty, "trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety". Kluczowe w tym aspekcie ma być "właściwe wychowanie kobiet".

- Pan profesor Skrzydlewski to wybitny filozof mówiący szczerą prawdę i jeśli ktoś się podśmiewa z tego, że dziewczęta powinny być bardziej wrażliwe na cnoty niewieście, to ja się zapytam: na jakie mają być wrażliwe? Na męskie? No, niektórzy mogliby chcieć takich rzeczy, ale my genderowcami nie jesteśmy - komentował Czarnek w radiowej Jedynce.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (167)