Koniec problemów z cerą naczynkową jesienią. Wystarczy, że przestaniesz to robić

Jesień i zima to pory roku, podczas których nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. W tym okresie często bywa podrażniona i sucha. Problem, który dotyka wiele Polek, to także cera naczynkowa, najbardziej widoczna w tym właśnie czasie. Zobacz, jak z nią walczyć jesienią!

Jak poradzić sobie z cerą naczynkową jesienią?
Jak poradzić sobie z cerą naczynkową jesienią?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Svetlana Dolgova

Czym jest cera naczynkowa?

Cera naczynkowa to szczególnie wrażliwy typ skóry, który jest mocno uzależniony od czynników zewnętrznych. Łatwo poznać ją po powstających zaczerwienieniach czy tzw. "pajączkach", czyli siatkach naczynek krwionośnych, które po prostu pękają. Problem widoczny jest już gołym okiem w momencie, gdy naczynka zaczynają się rozszerzać. Typ ten charakteryzuje się także nadmiernym ściąganiem, świądem czy pieczeniem. Najczęściej problem zlokalizowany jest w okolicach brody, nosa, policzków oraz czoła. I chodzi tu nie tylko wygląd, ale także na jej komfort.

Czas jesienno-zimowy jest niezwykle dokuczliwy dla tej przypadłości, ponieważ temperatura lubi być zmienna. Dużym błędem, który pogłębia ten problem, jest przybywanie na mrozie w niskiej temperaturze i od razu po tym udanie się w kierunku kaloryfera czy kominka. Warto poczekać, aby temperatury stopniowo się zmieniały, a skóra nie doznała nagłej zmiany termicznej. To samo w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce. Tutaj promieniowanie UV również nie będzie korzystnie wypływało, ale w tych porach roku nie trzeba się o to zbytnio martwić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak poradzić sobie z cerą naczynkową?

Odpowiednio dobrana pielęgnacja to klucz do sukcesu w walce z powstającymi "naczynkami". Oto najważniejsze kosmetyki, które zapewnią oczekiwane rezultaty:

- kremy dedykowane cerze naczynkowej,

- łagodne toniki i mleczka, które uszczelniają ściany naczyń krwionośnych,

- krem nawilżający,

- maseczki odżywiające i łagodzące,

- okłady z rumianku czy płatków dzikiej róży,

- peeling enzymatyczny,

- krem na dzień z filtrami UVA i UVB,

- produkty zawierające: aloes, masło shea, pantenol, kwas hialuronowy, wit. C i K.

Same kosmetyki mogą być niewystarczające, dlatego warto wziąć pod uwagę inne czynniki. Niezbyt dobrym sprzymierzeńcem cery naczynkowej są ostre czy bardzo gorące potrawy. Staraj się ich unikać, a możesz zauważyć znaczną poprawę. Z pewnością dużą korzyścią będzie także zwrócenie uwagi na to, co jemy. Dobrze zbilansowana dieta nie tylko wpływa na nasze zdrowie czy samopoczucie, ale także na stan naszej skóry. Dodatkowo używki takie jak alkohol czy papierosy będą pogłębiać ten problem.

Długie i gorące kąpiele, sauna czy zbyt wysoka temperatura pomieszczeń będą destrukcyjna. W drugą stronę będzie działo to w ten sam sposób, tzn. spędzanie czasu na mrozie przyniesie podobny efekt. Takie wahania temperatur mocno odbijają się na skórze, powodując dyskomfort i osłabiając jej kondycję. Natomiast jeśli zatęsknisz za słońcem i postanowisz wybrać się na solarium, pamiętaj aby użyć kremu z filtrem i nie przesadzić z nadmiernym opalaniem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)