Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
testy na zwierzętach
31-01-2013 16:30

Koniec z testowaniem kosmetyków na zwierzętach na terenie Unii Europejskiej!

Po 20 latach prowadzenia kampanii etyczna marka kosmetyczna - The Body Shop - oraz organizacja non-profit - Cruelty Free International - mogą w końcu świętować wprowadzenie zakazu testowania na zwierzętach w Unii Europejskiej. Na terenie Unii Europejskiej od dnia 11 marca 2013 roku będzie obowiązywał zakaz importu oraz sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Share
Koniec z testowaniem kosmetyków na zwierzętach na terenie Unii Europejskiej!Źródło: 123RF
dz913my

Po 20 latach prowadzenia kampanii etyczna marka kosmetyczna - The Body Shop - oraz organizacja non-profit - Cruelty Free International - mogą w końcu świętować wprowadzenie zakazu testowania na zwierzętach w Unii Europejskiej. Na jej terenie od dnia 11 marca 2013 roku będzie obowiązywał zakaz importu oraz sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Oznacza to, że od 11 marca każdy, kto będzie chciał sprzedawać nowe kosmetyki lub składniki do produkcji kosmetyków, nie może testować ich na zwierzętach, nawet poza terytorium Unii Europejskiej.

Zakaz ten dotyczy wszystkich kosmetyków, od mydeł po pasty do zębów. The Body Shop jest jedną z niewielu marek kosmetycznych, w której zakaz ten nic nie zmieni, jeżeli chodzi o działalność firmy, ponieważ The Body Shop jest od zawsze przeciwny przeprowadzaniu testów na zwierzętach.

dz913my

The Body Shop razem z Cruelty Free Interational planuje wyjątkowe wydarzenia podczas wielkiego odliczania do dnia 11 marca, zainspirowane zapewnieniem komisarza europejskiego, Tonio Borga, że zakaz wejdzie w życie w takiej formie, w jakiej został zaproponowany. W swoim ostatnim liście wystosowanym do przeciwników testowania kosmetyków na zwierzętach Tonio Borg zapewnił: „Wierzę, że zakaz wejdzie w życie w marcu 2013 roku, zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego. Nie przewiduję żadnego opóźnienia”. Proponowany zakaz wysyła silne przesłanie szczególnie do krajów, takich jak Chiny, gdzie nadal obowiązuje nakaz przeprowadzania testów na zwierzętach, zanim kosmetyk zostanie wprowadzony na rynek. Proponowany zakaz wzywa te kraje do zmiany polityki i zaprzestania testowania na zwierzętach.

Dyrektor Wykonawczy organizacji Cruelty Free International powiedział: „Jest to naprawdę historyczne wydarzenie i finał naszej 20-letniej walki. Następnym etapem jest rozszerzenie naszej działalności na wszystkie kraje na świecie, aby można było wprowadzić światowy zakaz przeprowadzania testów na zwierzętach".

W 1991 roku władze organizacja BUAV (założyciele organizacji Cruelty Free International) powołali do życia europejską koalicję największych organizacji walczących w obronie praw zwierząt (ECEAE), której celem było wprowadzenie zakazu przeprowadzania testów na zwierzętach w celu produkcji kosmetyków. Zapoczątkowało to 20-letnią kampanię w krajach europejskich. W 1993 roku The Body Shop, pierwsza firma kosmetyczna, która podjęła działania w tym obszarze, poparła kampanię poprzez zdobycie poparcia swoich klientów w krajach europejskich. Trzy lata później, w 1996 roku, założycielka The Body Shop, Anita Roddick, dołączyła do ECEAE podczas przygotowania petycji wystosowanej do Komisji Europejskiej, która ostatecznie została podpisana przez 4 miliony osób.

W 2012 roku organizacja BUAV powołała do życia Cruelty Free International, pierwszą globalną organizację ściśle dedykowaną walce z testowaniem kosmetyków i składników kosmetycznych na zwierzętach. The Body Shop w porozumieniu z Cruelty Free International rozpoczął międzynarodową kampanię, której petycja, nawołująca do wprowadzenia zakazu testowania na zwierzętach, została podpisana przez członków 55 państw.

dz913my
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz913my
dz913my