Blisko ludziKoronawirus we Włoszech. W Wenecji wioślarki pomagają potrzebującym. Jedzenie rozwożą gondolami

Koronawirus we Włoszech. W Wenecji wioślarki pomagają potrzebującym. Jedzenie rozwożą gondolami

Koronawirus we Włoszech. W Wenecji wioślarki pomagają potrzebującym. Jedzenie rozwożą gondolami
Źródło zdjęć: © Getty Images
Aleksandra Kisiel

26.04.2020 15:40, aktual.: 27.04.2020 07:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z koronawirusem we Włoszech od 9 marca obowiązuje zakaz przemieszczania się. Aby pomóc osobom starszym i z obniżoną odpornością, mieszkanki Wenecji wzięły wiosła w swoje ręce. Gondolami dostarczają zakupy i jedzenie potrzebującym.

Mieszkanki Wenecji, miasta, które zostało bardzo dotknięte przez pandemię koronawirusa, postanowiły pomóc sąsiadom w potrzebie. Kobiety wykorzystują tradycyjne gondole, by dostarczać osobom starszym czy szczególnie narażonym na zachorowanie żywność.

Koronawirus we Włoszech. Kobiety do wioseł

Row Venice to organizacja zrzeszająca kobiety-wioślarki z Wenecji. Część z nich zawodowo uprawiała wioślarstwo i inne sporty wodne. Celem organizacji jest promowanie weneckiego “stylu życia” i walka o ochronę tradycyjnych elementów weneckiej kultury.

Wolontariuszki, członkinie Row Venice, ubrane w maski i rękawiczki stanowią ogniwo łączące lokalnych producentów żywności i sprzedawców z klientami, dla których wyjście z domu jest zbyt niebezpieczne. Kobiety bez wahania przystąpiły do akcji sąsiedzkiej samopomocy. Ich wyczyny można obserwować na Instagramie. W pomoc sąsiadom zaangażowały się już pod koniec marca i deklarują, że będą wiosłować w szczytnym celu tak długo, jak to to konieczne, czyli przynajmniej do 3 maja. Włoski rząd powoli szykuje się do odmrażania kraju, ale powrót do normalności potrwa długo.

Dzięki działalności kobiet z Row Venice weneckie sklepy mogą nieco zwiększyć sprzedaż, a seniorzy są choć trochę bardziej bezpieczni.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także