UrodaKosmetyki a domowy budżet – w które warto inwestować; na których możesz oszczędzić

Kosmetyki a domowy budżet – w które warto inwestować; na których możesz oszczędzić

Kosmetyki a domowy budżet – w które warto inwestować; na których możesz oszczędzić
Źródło zdjęć: © 123RF
11.06.2015 08:37, aktualizacja: 23.06.2015 10:47

Z badań przeprowadzonych przez Nowe Kosmetyki wynika, że co czwarta z nas miesięcznie wydaje od 20 do 50 zł. Kolejne 24 proc. kobiet na kosmetyki wydaje 50 do 100 zł, co piąta Polka przyznaje się do wydatków rzędu 100 - 150 zł miesięcznie.

Niespodziewane wydatki lubią się kumulować. Nie może być inaczej w momencie, kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że właśnie zużyłaś resztki kremu, wyciskasz z tubki ostatnie krople podkładu, a tusz do rzęs już miesiąc temu powinien wylądować w koszu na śmieci. W dodatku termin wypłaty wydaje się dość odległy a kalkulacja domowego budżetu daje jasno do zrozumienia: bez szaleństw. Co robić w takiej sytuacji? Określić priorytety. W które kosmetyki warto zainwestować, na których możesz zaoszczędzić?

Z badań przeprowadzonych przez Nowe Kosmetyki wynika, że co czwarta z nas miesięcznie wydaje od 20 do 50 zł. Kolejne 24 proc. kobiet na kosmetyki wydaje 50 do 100 zł, co piąta Polka przyznaje się do wydatków rzędu 100 - 150 zł miesięcznie, a 5 proc. kobiet przeznacza na urodę więcej niż 500 zł miesięcznie. W porównaniu z Amerykankami, które na kosmetyki przeznaczają rocznie 7 miliardów dolarów jesteśmy bardzo oszczędne. Zwykle ta oszczędność podyktowana jest nie wyższą koniecznością albo postanowieniem trwania w modnym minimalizmie, ale po prostu bardzo przyziemnym brakiem funduszy na szaleństwa drogeryjne.

Pamiętaj o złotej zasadzie, że droższe nie zawsze znaczy lepsze. Często niedrogie, drogeryjne produkty mają prosty, ale zaskakująco treściwy skład. Czasem za efektownym opakowaniem i atrakcyjną kampanią reklamową kryje się niewiele dobrego.

Wielkie koncerny często mają pod sobą wiele marek, skierowanych do różnych odbiorców. Różni je marketing, opakowania, a zwłaszcza cena, podczas gdy skład poszczególnych produktów pozostaje zbliżony. Sprawdzaj, porównuj, czytaj INCI (międzynarodowe nazewnictwo kosmetyczne). Szukaj, a z całą pewnością znajdziesz.

POLECAMY: