UrodaKosmetyki naturalne w trosce o suchą skórę

Kosmetyki naturalne w trosce o suchą skórę

Kosmetyki naturalne w trosce o suchą skórę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.08.2019 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po prawie trzech dekadach doświadczenia i obserwacji świata, przyrody oraz ciała i skóry Laboratorium FEMI w makro i mikro skali jest ekspertem od ekologicznych kosmetyków. Pionierskie receptury bazują na kompilacji analiz roślinnego bogactwa z fachową farmaceutyczną jakością. W gdańskim Laboratorium powstają całkowicie naturalne kompozycje o wysoce aktywnym synergicznym działaniu składników.

Naturalne surowce w kosmetykach ekologicznych

Wyselekcjonowanie naturalnych surowców jest wyliczoną z precyzją odpowiedzią na konkretne problemy skóry. Hanna Łopuchow, farmaceutka, specjalistka od fitoterapii, botaniki i aromaterapii komponuje receptury, traktując skórę jako jeden z (ale najrozleglejszy!) organów człowieka. Podejście holistyczne zespala się z ekologią. Wykorzystanie drogocennych olejków eterycznych wynika z dbania o zdrowie całego organizmu. Obecne w składach wpływają nie tylko na skórę, ale także i na psychikę, przenikają całe ciało. Organiczne hydrolaty i zimnotłoczone oleje roślinne, ekstrakty z roślin, naturalna witamina E dopełniają receptury ekologicznych kosmetyków.

Serum lipidowe wobec problemów z suchą skórą

Nie trzeba być ekspertem, by zauważyć najpowszechniejsze problemy skóry współczesnego człowieka. Skóra sucha to podium listy. Jednak by znaleźć remedium na te historie skórne, potrzebujemy siły i mądrości eksperta. Laboratorium FEMI sprecyzowało w armii surowców naturalnych kondensację i synergię działań w postaci Serum lipidowego CERAMIDOWEGO. To 26 aktywnych składników w trosce o dobro suchej cery i tej, która wymaga odnowy biologicznej. Do zadań eliksiru należy poprawa tekstury skóry, redukcja mimicznych zmarszczek, odżywienie oraz ujędrnienie. Błogie efekty to skorygowanie owalu twarzy, a te budulcowe misje to regeneracja cementu międzykomórkowego o skoncentrowanej sile. Regularna aplikacja serum to zauważalne efekty. A do tego zalecane są zdrowa dieta i ruch w pakiecie do zdrowia. To zdrowie pojmowane jest holistycznie, a więc kondycja skóry często dryfuje razem z grzechami wobec organizmu. Problemy suchej skóry, jej odwodnienie to szersze spektrum niż zewnętrzne objawy i może wskazywać na choroby w organizmie (poza skórą).

Obraz
© Materiały prasowe

Problemy suchej skóry

Zdefiniowanie problemów skóry suchej to bazowanie na subiektywnych odczuciach dyskomfortu, napięć, poczucia szorstkiej cery. Prozaicznie ujmując definicję: jest to niska zawartość wody w naskórku. Skóra ma zaburzoną zdolność do zatrzymywania wody w swoich strukturach, nieprawidłowo działa też system złuszczania naskórka i rogowacenia. Kolejne objawy to swędzenie, pieczenie, świąd. Dermatolog, kosmetolog ocenia i diagnozuje skórę suchą po utracie elastyczności, stanach zapalnych. O tym rodzaju cery świadczy brak blasku i nieregularność powierzchni czy zaczerwienienia. Lekarz stwierdza problemy skórne na podstawie oznak klinicznych, przykładowo: pęknięcia, naskórkowe, łuszczenie się, egzemy. Zagęszczenie objawów występuje przy atopowym zapaleniu skóry, wówczas skóra bardzo woła o pomoc.

By przywrócić równowagę, należy dobrać odpowiednie leczenie i wdrożyć regularną, wycelowaną w konkretne potrzeby cery, pielęgnację. Skóra w zdrowiu wytwarza lipidową warstwę ochronną. Skóra sucha w chorobie jest podatna na zewnętrzne zagrożenia i nie może w dostateczny sposób, samodzielnymi siłami zapobiegać utracie wody. Płaszcz hydrolipidowy to właściwość skóry silnej i nie jest ważne, czy wspomaganej czy samoistnie tryskającej zdrowiem. Skóra sucha może być schorzeniem doskwierającym dość późno, co wynika ze starzenia się, może też mieć podłoże natury genetycznej, nie zależeć od wieku organizmu. Niestety jest to przypadłość chroniczna i wymaga dyscypliny w kojeniu. Na pomoc lipidom i uciekającej wodzie przybywa tarcza z Serum CERAMIDOWYM.

Receptura Serum lipidowego

W FEMI składy kosmetyków są bardzo kosmopolityczne. Surowce uzyskiwane z roślin i minerałów pochodzą z całego świata, z najlepszych upraw i destylarni, a to wszystko po to, by serum zadziałało mocą wszystkich wzmiankowanych aktywnych składników. Serum CERAMIDOWE jest skoncentrowanym eliksirem. Kompleks lipidowy w postaci płynnej posiada ceramidy (identyczne z naturalnymi). Ten koktajl to gwarancja współpracy składników receptury w budowaniu cementu międzykomórkowego. Linia regenerująca kremów wspomaga i intensyfikuje działanie serum. Należy krem wklepać w skórę po aplikacji CERAMIDOWEGO płynu. Szybko się wchłania, więc jest to też droga pielęgnacji dla zabieganych.

Obraz
© Materiały prasowe

Ekstrakt z pączków kaparów
Jeden ze skarbów obecnych w Serum lipidowym to wyciąg z pączków kaparów ciernistych. Kapary znane z walorów smakowych, mają zastosowanie w kulinarnym świecie oraz w fitoterapii. Roślina w ziołolecznictwie stosowana jest jako pomoc w trawieniu, działa moczopędnie i rozkurczowo. Pomaga też w arteriosklerozie oraz w infekcjach dróg oddechowych, wykazuje działanie przeciwzapalne. Pączki roślin zawierają tkankę wzrostu, która stanowi zalążek całej rośliny. Wyciąg z pączków posiada więc cechy korzenia, liści i kwiatów, całe bogactwo jednej zmiennej struktury. Gemmoterapia jest jeszcze mało popularną w Polsce dziedziną wiedzy o roślinach. A jest to wiedza bardzo cenna, pączki roślin wspomagają silnie zdrowie i urodę. Pączki kaparów są bogate w saponiny, glikozydy i flawonoidy, mikroelementy oraz minerały. W służbie kondycji skóry obecne są: wapń, żelazo, miedź, mangan, selen i magnez. Taka kompilacja służy cerze suchej, zmęczonej, nadwrażliwej oraz po eksploatacji słonecznymi kąpielami. Podrażnienia i stany zapalne w skórze mają nierówne szanse w walce z tym ekstraktem.

Obraz
© Materiały prasowe

Oleje i olejki eteryczne w serum

Dla uelastycznienia i nawilżenia w składzie Serum CERAMIDOWEGO znalazły się bio oleje roślinne: z nasion malin, Sacha Inchi, jojoba, skwalan z oliwek. Synergia organiczna zapewnia regenerację. Do tego należy wymienić naturalną witaminę E. Do obowiązków eliksiru zaliczana jest też ochrona przed zewnętrznymi bodźcami, szkodliwymi warunkami pogodowymi, zanieczyszczeniami. By dopełnić skład ochrony, w recepturze znalazły się olejki eteryczne, teorganiczne, drogocenne, o terapeutycznym działaniu: z mirry, palmarozowy, geraniowy Bourbon (z kojącej róży geraniowej). Skład serum miga się od minimalizmu i jest kompletny, obliczony na efektywne sprawności. Laboratorium gdańskie wylicza urodę poprzez zdrowie i zamyka je w butelkach z serum.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także