Trwa ładowanie...
d2bxpkx

Kraków. Fundacja Pro - Prawo do Życia modli się o powstrzymanie aborcji pod szpitalem

Fundacja Pro - Prawo do Życia powraca na ulice. "Będziemy się modlić różańcem świętym o powstrzymanie aborcji w Szpitalu Narutowicza w Krakowie" - rozpoczęła działaczka.
Share
Chcą powstrzymać aborcję
Chcą powstrzymać aborcjęŹródło: Getty Images
d2bxpkx

Fundacja Pro - Prawo do Życia to stowarzyszenie pro-life działające w Polsce od 2005 r. Są organizatorami antyaborcyjnej wystawy "Wybierz życie". Ze względu na drastyczne fotografie - usuniętych w wyniku aborcji ludzkich płodów zestawionych m.in. ze zdjęciami ofiar wojennych - organizatorzy stawali przed sądem. W sondażu portalu OKO.press z 2018 69 proc. respondentów odpowiedziało, że antyaborcyjne drastyczne plakaty powinny być zakazane.

Różaniec Fundacja Pro - Prawo do Życia

Teraz powrócili do manifestacji na ulicach. Dzisiaj zorganizowali różaniec o powstrzymanie aborcji w Szpitalu Narutowicza w Krakowie. "Będziemy się modlić różańcem świętym o powstrzymanie aborcji w tym szpitalu oraz w innych placówkach medycznych, o powstrzymanie pandemii koronawirusa oraz o powstrzymanie pandemii nienawiści, jaka jest skierowana do obrońców życia, którzy mówią prawdę" - powiedziała działaczka. Relację z tego wydarzenia opublikowano na Facebooku.

Inicjatywa obywatelska ws. zakazu prezentowania w przestrzeni publicznej drastycznych zdjęć rozczłonkowanych płodów

– Dziś fundacja, która prezentuje na furgonetkach drastyczne zdjęcia płodów, szczuje tak na kobiety i lekarzy. Większość legalnych aborcji w Polsce dokonywana jest z powodu głębokiego upośledzenia płodu. Decydują się na nie kobiety, które wiedzą, że ich dziecko nie przeżyje po porodzie. Zdjęcia prezentowane na furgonetkach są zafałszowane, bo prezentują płody na znacznie późniejszym etapie rozwoju niż w okresie, w którym w Polsce możliwa jest legalna aborcja. Furgonetki stoją przed szpitalami, w których znajdują się oddziały patologii ciąży. Leżące na nich kobiety z zagrożoną ciążą są zmuszane do ich oglądania. To nie może się dłużej dziać – stwierdziła na poniedziałkowej konferencji prasowej przed ratuszem Magdalena Biejat, warszawska posłanka Lewicy.

d2bxpkx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bxpkx

Podziel się opinią

Share
d2bxpkx
d2bxpkx