Krem, który działa, jak botoks. W składzie ma jad żmii
Być może widok wśród składników kosmetyku jadu żmii zmrozi niejedną z was, ale spokojnie! To jad pozyskiwany syntetycznie, a jedyne, co ma zabić, to twoje zmarszczki. I to zadanie wykonuje z całkiem niezłą skutecznością.
07.09.2022 09:11
Jad żmii w kosmetyce jest wykorzystywany przede wszystkim w produktach anti aging. To dlatego, że działa podobnie jak botoks - blokuje przewodzenie impulsów nerwowych i tym samym hamuje kurczliwość mięśni twarzy i rozluźnia je. Przez to minimalizuje powstawanie zmarszczek mimicznych i zatrzymuje pogłębianie się tych, które już się pojawiły. Jednak w porównaniu do botoksu jad żmii jest bezpieczniejszy, nie ma skutków ubocznych, nie paraliżuje mięśni. Nie wymaga wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Do jego aplikacji nie używa się igieł, jest szybki i łatwy w użyciu. Co więcej, działa nie tylko przeciwzmarszczkowo, ale także przeciwobrzękowo, dlatego świetnie sprawdza się także w kosmetykach do pielęgnacji okolic oczu.
Jeśli zastanawiasz się, jak pozyskuje się jad węża do kremów, uspokajam - w kosmetykach używa się syntetycznej formy jadu żmii. Opracowali ją Szwajcarzy pod nazwą SYN-AKE.
Kremy z jadem żmii
Jad żmii znajdziecie w tym produkcie marki Bingospa. Producent nazwał go Reduktorem zmarszczek z jadem żmii. Innowacyjna formuła kremu na noc niweluje oznaki starzenia powstające w ciągu dnia. Formuła działa efektywnie podczas snu, gdy skóra wypoczywa. Krem wzbogacony składnikami o właściwościach antyoksydacyjnych, które redukują widoczne oznaki starzenia oraz zapewniają skórze szybką regenerację. Producent poleca krem dla osób 60+, ale nie ma przeciwwskazań, by stosowały go także młodsze kobiety.
Jad żmii świetnie sprawdza się w kosmetykach pod oczy. Ma działanie przeciwobrzękowe oraz wyrównuje koloryt skóry. Krem Bingospa zmniejsza widoczność linii i zmarszczek oraz rozjaśnia cienie pod oczami. Sprzyjające odnowie skóry składniki kremu naprawiają istniejące i zapobiegają dalszym uszkodzeniom spowodowanym oddziaływaniem wolnych rodników.
Ciekawostka
Jad żmii znalazł swoje zastosowanie także w przemyśle farmaceutycznym. Zawarte w jadzie enzymy, peptydy i aminokwasy blokują przewodzenie sygnałów bólowych z miejsca powstania bólu do mózgu, co zostało wykorzystane do leczenia przeciwbólowego. Preparaty z jadem żmii w składzie łagodzą ból albo zapobiegają jego powstawaniu. Ponadto jad żmii wspomaga walkę z reumatyzmem, żylakami, stanami zapalnymi mięśni i ścięgien oraz łuszczycą.