Krem pod oczy - skład, działanie i zasady aplikacji
Delikatna skóra wokół oczu z wiekiem traci swoją jędrność i elastyczność. Co więcej, skóra pod oczami ma skłonności do opuchnięć i obrzęków. Krem pod oczy wzmacnia komórki naskórka oraz nawilża cienką skórę wokół oczu, dzięki czemu nasza twarz wygląda na wypoczętą i zdrową.
28.06.2018 22:16
Działanie kremu pod oczy
Krem pod oczy stosowany systematycznie pozwoli pozbyć się wielu defektów, jak zmarszczki czy worki pod oczami. Okolice oczu są szczególnie wrażliwe i narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, procesu stresu i zmęczenia, a co więcej łatwo ulegają przesuszeniu i podrażnieniom. W tej części twarzy najwcześniej pojawiają się oznaki przemęczenia i nieodpowiedniego stylu życia.
Kremy pod oczy odżywiają i nawilżają delikatną skórę wokół oczu. Nadmierna utrata wody powoduje, że skóra traci elastyczność, dlatego tak ważne są składniki nawilżające. Krem pod oczy napina, ujędrnia i liftinguje skórę. Dodatkowo może wypłycić lub zapobiec pojawianiu się nowych zmarszczek. Krem pod oczy rozjaśnia naskórek i cienie powstałe na skutek zmęczenia lub problemów zdrowotnych.
Skład kremu pod oczy
Krem pod oczy ma za zadanie nawilżyć delikatną i cienką skórę, zlikwidować worki i cienie pod oczami oraz zredukować opuchliznę, dlatego warto wybierać kosmetyki z konkretnymi składnikami. Warto wybierać preparaty zawierające substancje o działaniu rozjaśniającym, jak np. witamina C, która dodatkowo usunie oznaki zmęczenia. Krem pod oczy powinien mieć w swoim składzie witaminę A, czyli beta-karoten, który opóźnia pojawienie się zmarszczek oraz antyoksydanty zawierające wolne rodniki i chroniące skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Co więcej, warto wybierać krem pod oczy zawierający guaranę oraz kofeinę, której zadaniem jest pobudzenie mikrokrążenia i zlikwidowanie opuchlizny oraz obrzęków. W kremie pod oczy powinny znaleźć się witamina B, E, miłorząb dwuklapowy oraz koenzym Q10. Dodatkowo dobry krem pod oczy może zawierać wyciągi z zielonej lub białej herbaty, które nawilżają cienką skórę wokół oczy i usuwają opuchliznę.
Kremy pod oczy łagodzące podrażnienia powinny zawierać składniki pochodzenia roślinnego, jak ekstrakt z aloesu, zielonej herbaty, rumianku, chabru, świetlika, nagietka i malwy. Aby nawilżyć delikatną skórę wokół oczu warto stosować kremy mające w składzie kwas hialuronowy, hialuronian sodu, glicerynę, glikozaminoglikany, ceramidy, elastynę, kolagen, wyciąg z ogórecznika, ekstrakt z alg lub z drożdży.
Na rynku dostępne są również kremy pod oczy o działaniu natłuszczającym, które zawierają oleje roślinne z kukurydzy, soi, słonecznika, pestek moreli, brzoskwini, winogron, z wiesiołka i woku pszczelego. Kremy te często w składzie posiadają olej jojoba i masło shea. Nie ulega też żadnej kwestii, że filtr UV jest w kremie pod oczy konieczny.
Jak używać kremu pod oczy?
Stosowanie kremów pod oczy jest ważne nie tylko dla kobiet w średnim i starszym wieku, ale też młodych dwudziestoparoletnich. Warto używać kremu pod oczy jeszcze zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Aby zobaczyć efekty ważny jest też odpowiedni sposób aplikacji kremu pod oczy. Po pierwsze, krem należy nałożyć na czystą twarz, a następnie delikatnie wklepać, rozpoczynając od zewnętrznej strony skóry pod okiem i przesuwać w kierunku kącika. Inne metody aplikacji kremu mogą przyspieszyć powstawanie zmarszczek. Krem pod oczy można rozprowadzić też na powiekach. Warto pamiętać, aby omijać linię rzęs.
Przed zakupem kremu pod oczy warto skorzystać z udostępnionych przez producentów próbek, aby uniknąć niepożądanych reakcji skóry na dany krem. Jeśli wystąpiły już jakieś podrażnienia i uczulenia lepiej stosować produkty pozbawione substancji zapachowych oraz barwników. Kosmetyki te są hipoalergiczne i przebadane dermatologiczne.