GwiazdyKrólowa Elżbieta II ma powody do radości. Otrzyma prezenty warte miliony

Królowa Elżbieta II ma powody do radości. Otrzyma prezenty warte miliony

Królowa Elżbieta II ma powody do radości
Królowa Elżbieta II ma powody do radości
2021 Getty Images
05.02.2022 11:18, aktualizacja: 05.02.2022 11:32

Już niebawem Królowa Elżbieta II świętować będzie 70. rocznicę panowania na brytyjskim tronie. Tak wyjątkowy jubileusz nie przejdzie bez echa. Reprezentanci niemal wszystkich krajów planują dla niej niespodzianki i prezenty warte krocie. Zresztą, przekonajcie się sami.

Królowa Elżbieta II już pod koniec kwietnia świętować będzie swoje 96. urodziny. Szóstego lutego ma jeszcze większe powody do radości - głowa brytyjskiej monarchii obchodzić będzie 70. rocznicę panowania.

Wielkie świętowanie

Z tej okazji, na cześć królowej, odbędą się liczne uroczystości nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale i całego świata. Wydarzenie to rozpocznie się dokładnie 2. czerwca - czyli w rocznicę oficjalnej koronacji Elżbiety II - potrwa aż cztery dni i już szacuje się, że będzie to jedna z największych "imprez" urodzinowych w historii Wysp Brytyjskich.

Na londyńskich ulicach pojawią się wszyscy wierni żołnierze służący rodzinie królewskiej (szacuje się, że jest ich około 1400). Nie zabraknie również 200 koni i 400 muzyków grających ku chwale ukochanej królowej.

Królowa Elżbieta II otrzyma niewiarygodne prezenty

Ponadto, Elżbieta II otrzyma liczne podarunki od reprezentantów wszelkich nacji. Premier Australii już zapowiedział, co 96-latka dostanie z jego "rąk".

- Wyspa Aspen na jeziorze Canberra Burley Griffin, ojczyzna National Carillon, zostanie przemianowana na Queen Elisabeth II Island podczas specjalnego wydarzenia w czerwcu 2022 r. - Scott Morrison poinformował podczas oficjalnego przemówienia.

To nie wszystko, polityk oznajmił również, że Australia ma w zanadrzu wiele planów na upamiętnienie tak historycznej rocznicy. Według magazynu "New Idea", ku czci i chwale królowej, w całym kraju zostaną wydane pamiątkowe znaczki i monety. O pozostałych przedsięwzięciach dowiemy się jednak dopiero w czerwcu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.