Trwa ładowanie...
d1rbr97

Książę Harry otrzyma nowy tytuł. Jest w podobnej sytuacji jak księżna Diana

Książę Harry i księżna Meghan odstąpili od pełnienia oficjalnych ról na dworze królowej Elżbiety II. Wiadomo, że książę Harry straci swój tytuł - tak jak księżna Diana po rozwodzie z księciem Karolem. Od teraz będzie nazywany inaczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Harry
Książę Harry (Getty Images)
d1rbr97

Meghan Markle i książę Harry zdecydowali, że rezygnują z królewskich obowiązków, a swoje życie będą dzielić pomiędzy Kanadę a Stany Zjednoczone. W ten sposób mają realizować swój plan niezależności finansowej. Przed oficjalnym ogłoszeniem tej wiadomości, nie skonsultowali swojej decyzji z królową. Teraz Elżbieta II podjęła decyzję, że jej wnuk otrzyma nowy tytuł.

Książę Harry otrzyma nowy tytuł

Królowa Elżbieta II poinformowała w oświadczeniu, że książę Harry i Meghan Markle nie będą już nosić swoich obecnych tytułów. Nie otrzymają również publicznych pieniędzy na wykonywanie królewskich obowiązków.

d1rbr97

Książę Harry i księżna Meghan utracą tytuły Jego i Jej Królewskiej Wysokości, ponieważ nie będą oficjalnie członkami rodziny królewskiej.Tak samo było 24 lata temu, kiedy księżna Diana rozwiodła się z księciem Karolem. Zaraz po rozstaniu Diana przestała być księżną Walii, ale w trakcie negocjacji udało jej się go odzyskać. Otrzymała go ponownie w 1996 r., niedługo przed swoją śmiercią.

Jak podaje "Daily Mail", Harry i Meghan po zrezygnowaniu z obowiązków królewskich będą nosić tytuły: "Duke of Sussex" i "Duchess of Sussex", co po polsku brzmi tak jak ich wcześniej. Jednak w języku angielskim różnica jest dosyć znacząca. Tytuł księcia ("duke") można uzyskać, odznaczając się szczególnym czynem w imieniu rodziny królewskiej. W przeciwieństwie do tytułu "prince" czy "princess", otrzymują go osoby, które do niej nie należą.

d1rbr97

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rbr97

Podziel się opinią

Share

d1rbr97

d1rbr97