GwiazdyLady Jane Fellowes. Druga, nieznana siostra księżnej Diany

Lady Jane Fellowes. Druga, nieznana siostra księżnej Diany

Lady Jane Fellowes. Druga, nieznana siostra księżnej Diany
Źródło zdjęć: © Getty Images
29.05.2019 17:06

Księżna Diana miała czwórkę rodzeństwa. Opinii publicznej najbardziej znani są jednak jej brat Charles i siostra Sarah. O lady Jane Fellowes mało kto pamięta. Sama zresztą się o to postarała. Największy wpływ na jej decyzję miała śmierć Diany.

Księżna Diana i jej siostra Jane Fellowes

#

Lady Jane Fellowes nie jest tak znana ludziom, jak jej brat Charles i siostra Sarah, która swego czasu była dziewczyną księcia Karola. Od tragicznego wypadku Diany w Paryżu, tylko raz zabrała głos w mediach.

Mało kto wie, że to właśnie Jane poinformowała rodzeństwo o śmierci najmłodszej z nich. Opowiedzieli o tym w dokumencie BBC, w którym lady Fellows nie wzięła udziału. Nie mogła więc przyznać, że towarzyszyła Sarah i Karolowi w podróży po ciało zmarłej księżnej. Cały świat widział ją za to na jej pogrzebie. Słuchał też, jak odczytywała wiersz Henry'ego Van Dyke'a Jr.

W biografii rodziny Spencerów, Jane została określona "najmniej asertywną" z całego rodzeństwa, a do Diany zbliżyła się dopiero, gdy dorosły. Według samej księżnej, wręcz zmusiła ją do ślubu z księciem Karolem. Ona i Sarah użyły argumentu, że wydano miliony funtów na pamiątki ślubne. Z drugiej strony miała ona bliskie relacje z rodziną królewską – za pośrednictwem swojego męża Roberta Fellowesa.

Zobacz także: #11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi CAŁOŚĆ

Jane Fellowes – kim jest?

#

Robert Fellowes był prywatnym sekretarzem królowej Elżbiety II w latach 1990-1999. To on odpowiadał za komunikację monarchini z rządem, jak i choćby za jej korespondencję. Niektórzy biografowie królewscy sugerowali, że pozycja Jane jako żony Fellowesa i siostry Diany nie pomagały jej na dworze.
W 1999 r. Jane otrzymała tytuł baronessy. Wiele lat później jej córka Laura Fellowes została wybrana na matkę chrzestną księżniczki Charlotte.

Jane Fellowes i media

#

Siostra Diany wycofała się z życia publicznego po sierpniu 1997 r. Tylko raz złamała tę zasadę – w 2013 r. rozmawiała z magazynem "The Lady". Wywiad dotyczył organizacji Only Connect, którą wspierała wraz z siostrzeńcem, księciem Harrym. Organizacja zajmuje się pomocą młodym przestępcom, którzy trafiają lub wychodzą z więzienia – by więcej nie zeszli na złą drogę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także