Trwa ładowanie...

Lampa do hybryd. Jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chciałabyś zacząć przygodę z manicurem hybrydowym, wykonywanym samodzielnie w domu, to jednym z podstawowych urządzeń, w które musisz się zaopatrzyć, jest lampa. Emituje specjalne światło utwardzające lakier, dzięki czemu kolor będzie utrzymywać się nawet do 2-3 tygodni.

Share
Lampa do hybryd - jak wybrać najlepszą?
Lampa do hybryd - jak wybrać najlepszą?Źródło: Pexels
d2ihbur

Lampa do hybryd to urządzenie przeznaczone do wykonywania manicure'u i pedicure'u hybrydowego. Przy zakupie lampy należy zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale przede wszystkim na moc, rodzaj emitowanego światła, kształt, wygląd zewnętrzny, czy posiada czasomierz, czujnik ruchu i wewnętrzne lustro. Wszystkie te elementy znacząco wpływają na jakość urządzenia.

Na rynku są dostępne trzy rodzaje lamp do hybrydy: UV, LED oraz UV/LED, które łączą właściwości dwóch pozostałych. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z modeli jest najskuteczniejszy, ponieważ każdy z nich ma swoje wady i zalety.

d2ihbur

Lampa do hybryd - UV

Lampy UV przed laty zrewolucjonizowały branżę kosmetyczną, jednak obecnie są już wypierane przez dwa pozostałe rodzaje. W profesjonalnych salonach kosmetycznych coraz rzadziej spotyka się lampy UV, ponieważ są najzwyklejszym, najtańszym i najbardziej podstawowym typem tego urządzenia.

Ich działanie opiera się na wykorzystaniu światła ultrafioletowego, które oświetla płytkę paznokcia. Lampy UV utwardzają paznokcie dłużej niż lampy LED, co jest ich wadą, ale z drugiej strony są bardzo tanie, więc osoba początkująca, która chciałaby rozpocząć przygodę z manicurem, może kupić właśnie takie urządzenie.

Lampy UV posiadają różne moce naświetlania: 9W, 18W oraz 36W - przy czym najlepiej jest wybrać tę o najwyższej mocy, ponieważ najlepiej utwardzi lakier. Decydując się na lampę UV należy też pamiętać o regularnej wymianie żarówek. To, że lampa świeci wcale nie oznacza, że żarówki dobrze działają. Jeśli na którejś z nich pojawi się ciemny nalot, natychmiast należy ją wymienić.

d2ihbur

Lampa do hybryd - LED

Lampa z oznaczeniem LED wykorzystuje światło diodowe do utwardzania lakieru hybrydowego. Zamiast jednej dużej świetlówki, można znaleźć wiele punktowych żarówek LED, które rozmieszczone są tak, by światło docierało do każdego miejsca w lampie i oświetlało całą płytkę paznokcia.

Lampy LED są nowocześniejsze niż lampy UV, szybciej utwardzają lakier, lepiej radzą sobie z utrwaleniem bardziej napigmentowanych kolorów jak ciemne granaty, burgundy czy czernie. Przepalenie jednej żarówki nie wyklucza urządzenia z użytku - tak jak w przypadku lampy UV. Urządzenia ze światłem ledowym są droższe, ale za to bardziej profesjonalne.

Lampa do hybryd - UV/LED

Tego rodzaju lampy to nic innego jak połączenie światła UV oraz LED. Świetlówka i diody wewnątrz urządzenia sprawiają, że otrzymujemy lepszą moc utrwalania lakieru. Dodatkowo mamy też możliwość utwardzania różnego typu produktów (np. różne typy żeli i inne preparaty światłoutwardzalne).

d2ihbur

Niezależnie od tego, na jaką lampę się zdecydujesz - UV, LED czy UV/LED, zadbaj, by miała:

  • czujnik ruchu, który włącza światło w momencie włożenia dłoni do lampy,
  • czasomierz, który odmierza czas naświetlania płytki paznokcia,
  • lustro, które rozprasza światło i sprawia, że lakier szybciej i lepiej się utwardza.

Hybrydy mogą być niebezpieczne. Pamiętaj o tych kilku zasadach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ihbur

Podziel się opinią

Share
d2ihbur
d2ihbur