Trwa ładowanie...

Laserowe usuwanie trądziku. Laser bromkowo-miedziowy i światło IPL

Laserowe usuwanie trądziku to metoda zyskująca coraz większą popularność jako alternatywa dla tradycyjnych terapii farmakologicznych. Stosowany w tym celu jest przede wszystkim laser bromkowo-miedziowy oraz światło IPL.

Share
Laserowe usuwanie trądziku. Laser bromkowo-miedziowy i światło IPL
Źródło: Shutterstock.com
d32rrod

Laserowe leczenie trądziku a tradycyjne metody

Laserowe usuwanie trądziku coraz częściej stosowane jest jako alternatywa dla tradycyjnego leczenia farmakologicznego. Zalet leczenia trądziku laserem jest wiele. Nie powoduje on licznych efektów ubocznych, a zmiany widoczne są praktycznie od razu i utrzymują się długo. Dodatkowo polepszeniu ulega kondycja i wygląd skóry.

Do wad leczenia trądziku laserem należy wysoki koszt zabiegów i konieczność ich powtarzania. Zabiegi mogą nie być wystarczającym środkiem na najbardziej rozległe postacie trądziku - wówczas lekarz zaleci terapię antybiotykami.

Usuwanie trądziku światłem IPL

Najłatwiej dostępną metodą leczenia trądziku laserem jest jego usuwanie za pomocą światła IPL. Stosowane jest ono jedynie na łagodne postacie trądziku, ale jego zaletą jest dostępność nie tylko u lekarzy medycyny estetycznej, ale również w niektórych gabinetach kosmetycznych.

d32rrod

Podczas stosowania światła IPL na trądzik wykorzystywane są niespójne, pulsacyjne fale świetlne, które usuwają defekty skórne. Zmiany widoczne mogą być nawet ponad rok, jednak po tym okresie zabieg należy powtórzyć. Aby osiągnąć pożądany efekt, zaleca się powtórzenie zabiegu od trzech do pięciu razy, najlepiej w odstępie tygodnia.

Istnieją liczne przeciwwskazania dla stosowania światła IPL w laserowym leczeniu trądziku. Metody tej powinny unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z nadwrażliwością skóry na światło. Nie należy jej stosować w przypadku takich chorób jak łuszczyca, bielactwo, cukrzyca i epilepsja. Leczenie światłem IPL jest niezalecane dla osób z implantami wewnątrz ciała oraz z opryszczką.

Laser bromkowo-miedziowy - metoda na leczenie trądziku

Bardziej zaawansowaną metodą leczenia trądziku laserem jest stosowanie lasera bromkowo-miedziowego. W przypadku tego zabiegu całkowicie eliminowany jest stan zapalny. Barwnik znajdujący się w bakteriach odpowiedzialnych za występowanie trądziku pochłania wiązki promieniowania, dzięki czemu bakterie są eliminowane. Laser bromkowo-miedziowy powoduje również blaknięcie przebarwień na skórze oraz zapobiega ponownemu rozwojowi trądziku.

d32rrod

Usuwanie trądziku laserem bromkowo-miedziowym wymaga wielu wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. W szczególnie trudnych przypadkach może być to nawet seria dziesięciu zabiegów. Najpierw wykonywane są one z dużą intensywnością, nawet dwa razy w tygodniu, a z czasem rzadziej, w odstępach miesięcznych.

Laser na trądzik - koszt

Stosowanie lasera na trądzik nie jest tanie, jednak coraz więcej osób decyduje się na właśnie taką alternatywę. Cena zabiegu światłem IPL na trądzik to od 100 do 400 złotych w zależności od nasilenia i miejsca stosowania. Laser bromkowo-miedziowy jest nieco droższy, ceny zabiegu oscylują wokół 500 złotych. Warto pamiętać, że podczas leczenia trądziku laserem zabiegi muszą być również wielokrotnie powtarzane.

d32rrod

Podziel się opinią

Share
d32rrod
d32rrod