"Ledwo stała na nogach". Widzieli się przed śmiercią Kamińskiego

"Ledwo stała na nogach". Widzieli się przed śmiercią Kamińskiego

Widział ją tydzień przed śmiercią Kamińskiego. "Ledwo stała na nogach"
Widział ją tydzień przed śmiercią Kamińskiego. "Ledwo stała na nogach"
Źródło zdjęć: © AKPA
04.01.2023 12:41, aktualizacja: 04.01.2023 18:13

Tomasz Stockinger był jedną z osób, które jako ostatnie widziały siostrę Emiliana Kamińskiego, Dorotę, tuż przed jego śmiercią. On sam doskonale znał zmarłego aktora, z którym łączyły go wyjątkowe relacje i wspomnienia.

Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 roku w wieku 70 lat. Ceniony aktor i założyciel Teatru Kamienica jest żegnany przez polskie gwiazdy, w tym Tomasza Stockingera, który podzielił się wspomnieniami o zmarłym aktorze. To on jako jeden z ostatnich widział przed śmiercią Kamińskiego jego siostrę, Dorotę.

Tomasz Stockinger wspomina Emiliana Kamińskiego

Zaprzyjaźnili się w czasach szkoły teatralnej. Stockinger podkreślił, że Kamiński był zawsze pełen energii i mimo wielu trudności osiągał, co tylko chciał. To właśnie to cenił w nim najbardziej.

- Miał mnóstwo energii. (...) Trudno zrozumieć, że ktoś tak silny, ambitny i produktywny odszedł od nas i dał się pokonać rakowi. Wniosek z tego jest jeden, że każdemu się to może zdarzyć. Jak przychodzi raczysko, to często jest to wyrok i bezradność. Medycyna XXI w. niestety w takich sytuacjach jest bardzo bezradna - mówił w rozmowie z "Faktem".

Emilian Kamiński i Tomasz Stockinger
Emilian Kamiński i Tomasz Stockinger© AKPA | AKPA

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tak wyglądała siostra Kamińskiego przed jego śmiercią

Dorota Kamińska, siostra Emiliana Kamińskiego, wciela się w "Klanie" w drugą żonę serialowego doktora Lubicza, granego przez Tomasza Stockingera. Okazuje się, że aktor widział się z nią na tydzień przed śmiercią jej brata. Wyznał, że była kłębkiem nerwów.

- Współczuję Dorocie Kamińskiej. Słyszałem się z nią przez telefon. To dla niej trudny czas. Widzieliśmy się tydzień przed śmiercią Emiliana Kamińskiego na planie "Klanu". Wtedy się dowiedziałem o jego chorobie, na tydzień przed świętami. Dorota była w strasznym stanie, ledwo stała na nogach. Mówiła, że ten stan raka jego jest bardzo już zaawansowany i to kwestia dni jak odejdzie - powiedział Tomasz Stockinger "Faktowi".

- Myślę, że ona za tydzień będzie już na planie "Klanu" i wtedy na żywo porozmawiamy. Jak się widzieliśmy ostatni raz to wtedy się dowiedziałem, że on już kilka lat chorował, ale nikomu o tym nie mówił, nie chciał się nad sobą użalać - dodał także w rozmowie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także